Milan Uhrík (REPUBLIKA): Heger nám odkázal, že konáme v záujme Ruska


Dnes nám premiér Heger odkázal, že hnutie REPUBLIKA údajne “koná v záujme Ruska, čím sa stáva súčasťou jeho zločineckej imperialistickej politiky” A to len preto, že sme požiadali generálneho prokurátora Žilinku o prešetrenie vládneho postupu pri odovzdaní systému S-300 Ukrajine

Táto vláda okráda slovenský národ o stovky miliónov eur. Ľuďom tvrdia, že nie sú peniaze na dôchodky, na platy zdravotníkov a učiteľov, ale pre Zelenského a Ukrajinu peniaze vždy majú. Argumentačne sú v koncoch, preto sa snažia kriminalizovať každého.

My však zápas za Slovensko nevzdáme. Okrem trestného oznámenia, ktoré sme už podali, predložíme na najbližšej schôdzi NR SR aj návrh na vykonanie kontroly inšpektormi Najvyššieho kontrolného úradu na Naďovom ministerstve obrany.

Žiadame preveriť, kto a ako svojvoľne rozhoduje o darovaní stámiliónových majetkov Slovenskej republiky do zahraničia.

Tento boj za dodržiavanie zákonnosti má význam Dnes bol prokurátorom obžalovaný exprezident Kiska za daňové podvody. Pravda a spravodlivosť si svoju cestu skôr či neskôr nájdu.

Na rozdiel od súčasnej vlády sme v hnutí REPUBLIKA jednoznačne vždy na strane Slovenska. To je naša jediná motivácia a nič na tom nezmenia ani Hegerove výhovorky a konšpirácie.