Milan Uhrík (REPUBLIKA): Európsky zatykač na Dannyho Kollara je celosvetová hanba


Keď som videl titulky, že slovenská polícia vydala európsky zatykač, tak najprv som si pomyslel, že hľadajú snáď nejakého teroristu. Alebo nejakého skorumpovaného politika či tých oligarchov na úteku, ktorých stále nevedia dostať pred súd.

Ale nie. Hamranova ideopolícia vydala veľký celoeurópsky zatykač na chlapa, ktorý natáča kritické a satirické videá z Anglicka. Ďalšie ukážkové politické prenasledovanie, ďalšia hanba a trapas pre celé Slovensko.

Tak vláda sa tým babrákom rozpadá pod rukami, Slováci ich nenávidia kvôli neschopnosti a rekordnému zdražovaniu, a vládni papaláši namiesto sebareflexie vydávajú zatykače na kritikov do celého sveta.

Toto je akože najväčší problém Slovenska? Dannyho satirické videá, v ktorých kritizuje neschopnú vládu a rôzne hlúpe pseudocelebrity?

Iste, každý nemusí súhlasiť so všetkými Dannyho názormi. Ale o tom je predsa sloboda prejavu.

O práve povedať a vypočuť si názory, s ktorými sa človek stotožňuje. To predsa nie je na žiadny medzinárodný zatykač, britské vrtuľníky a policajné komandá v Londýne.

Tak zvrátene funguje demokracia len v hlave Mikulca a Hamrana, ktorí by najradšej strčili do basy už asi každého.

Aj zatykač na Dannyho Kollara ukazuje, ako veľmi je potrebné chrániť slobodu slova pred vládnucimi šialencami. Lebo o chvíľu nebude možné kritizovať už vôbec.

Za slobodu slova pre všetkých!

EURÓPSKY ZATYKAČ NA DANNYHO KOLLARA JE… – Milan Uhrík • Republika | Facebook