Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Kde je skrytý čert?


Bolo by to na zasmiatie, keby sa tým neohrozoval občan a na konci dňa Slovenská Republika. O čo ide? O „prestup leta“ Krúpu do SaS, ktorému hneď prischla úloha tímlídra pre obranu. No, už vieme čo je spraviť capa záhradníkom v prípade Naďa. A teraz toto. Ešte väčší… „expert“ orientovaný iba podľa závanu vetra. Vraj mu ide o Slovensko.

Tomuto človeku ide iba o seba. Je to klonované dvojča súčasného ministra obrany. Tým je povedané všetko. O charaktere je zbytočné hovoriť. Neexistuje. A jeho reprezentácia v zahraničí je zahanbujúca.

Ešte jedna pikoška. Krúpov krok vnímam ako otvorený útok progresívnej časti politickej scény na oblasť obrany a bezpečnosti. Prečo? Vraj expert na obranu SAS je Krúpa, ktorý sám veľmi dobre vie, že pre Slovensko je bezpečnostným rizikom. Progresívci majú „experta“ v osobe Valáška. A k tomu dnešný minister obrany, autonómny člen OĽANO.

Skladačka je zložená a všetko ľudia, ktorí síce ešte žijú na Slovensku, ale cítia sa viac euroobčanmi a svetoobčanmi. Ich názory v oblasti obrany nebudú vlastné, ale budú iba opakovať stanoviská spoza oceána. Presne tu vidím toho skrytého čerta, ktorý vážne môže oslabiť už aj tak zdecimovanú bezpečnosť.

Občan by mal byť v tomto prípade na pozore, lebo tu dochádza k premyslenému ťahu skrachovaných politikov a ich nových politických subjektov v snahe získať moc a politické, ekonomické benefity. Čo odporučiť Krúpovi? Nech sadne do svojho Porsche a odíde do zabudnutia alebo politického dôchodku.

Na obrázku môže byť 2 ľudia, sediaci ľudia, stojaci ľudia a interiér