Milan Mazurek (REPUBLIKA): Výzva polícii! Chcete, aby Vás znenávidelo celé Slovensko?


Vyjadrenie poslanca NR SR Milana Mazureka k brutálnemu zásahu policajtov v Piešťanoch

„Dobre si uvedomujem, že nie každý policajt dokáže urobiť to, čo tento mentálne zaostalý jedinec na obrázku, ktorý skočí človeku po krku, aby ho na zemi mohol mlátiť päsťami a kopať do neho. To je považované za choré a zákerné aj pri alkoholickej bitke pred barom, nie to ešte od verejného činiteľa, ktorý ma dbať na dodržiavanie zákonnosti.

Aktuálne však prebiehajú protestné snahy policajných odborov o zvýšenie platov príslušníkov Policajného zboru. “Prekvapivo” totiž táto vláda zastavila valorizáciu platov v štátnej správe (celý minulý rok som hovoril, že tieto opatrenia nakoniec zasiahnu aj úrady) a v súvislosti s extrémnym zdražovaním všetkého, budú práve policajti a štátni úradníci tí, ktorí výrazne schudobnejú. Za svoje platy si budú môcť dovoliť čoraz menej a menej.

Pýtam sa však policajtov, či očakávajú, že za zvýšenie ich platov budú protestovať občania, z ktorých daní tieto platy pochádzajú, a do ktorých niektorí z nich kopú na zemi, lebo nemajú rúško? Uvedomujem si, že takéto napäté situácie sa neriešia ľahko, no toto nepatrí do príčetnej spoločnosti.

Pamätám si na prípad Ľuboša Tiefenbacha, ktorý riešili všetky médiá celé mesiace, až prišiel o prácu a dostal do konca života nálepku násilníka. Prečo? Lebo vtedy spútal ženu, ktorá nespolupracovala pri cestnej kontrole.

Dnes tí istí pokryteckí politici, ktorí sa v danej dobe pohoršovali nad “brutalitou”, oslavujú úplne nepríčetné zásahy a schvaľujú neľudskú brutalitu voči vlastným občanom, ktorí len nemajú rúško na tvári. Ak si však niektorí policajti myslia, že im pomôže ak sa za nich takíto politici postavia, tak sú na omyle. Túto vládu už nenávidí 90 % Slovenska. Ak bude práve ona tá, na ktorú sa budete spoliehať, tak vás ľudia znenávidia ešte viac.

Musíte si uvedomiť, že v prípadoch, kedy zasahujete proti ľuďom bez rúška, alebo podnikateľom, ktorí odmietajú od hostí žiadať informácie o zdravotnom stave, slúžite zlu. Pomáhate zlu, šírite zlo. Nechránite a nepomáhate. Ničíte a ubližujete tým, ktorí len chcú slobodne žiť a prežiť.

A na oplátku za to, ako zlu slúžite, vám zlo zmrazí platy. Takto to bohužiaľ funguje a vždy fungovať bude. Ak si myslíte, že budete naďalej slúžiť tomuto šialenému zoskupeniu a pomáhať im v zavádzaní totality, výmenou za to, že vašich životov sa to nedotkne, tak ste na omyle. Vláda sa vyvŕši aj na vás a už to začínate cítiť. Najprv zlomili podnikateľov, potom zamestnancov v súkromnej sfére a po roku a pol zlomia aj vás. Neuniknete tomu a nemôžete si pred tým viac zatvárať oči, lebo v budúcom roku môžno nebudete zvládať platiť hypotéku či leasing. Nebudete mať za čo nakúpiť potraviny a budete sa musieť poriadne uskromniť. A všetko preto, že ste chránili toto zlo a pomáhali ste vláde devastovať všetko, na čo siahla.

Za každého zmláteného človeka bez rúška, za každú pokutu pre nezmyselné opatrenia, za každú prevádzku, ktorú pomáhate bezdôvodne buzerovať, za to všetko sa postupne dostanete do stavu, kedy si budú ľudia pri zmienke, že ste policajt, odpľúvať na zem. Ostane vám len progresívny sociopat Hamran a kšeftár Mikulec, ktorí budú postupne v rámci šetrenia znižovať vaše stavy a škrtať vaše rozpočty.

Výhovorka, že si len robíte svoju robotu neobstojí, ako neobstála pri dozorcoch v koncentrákoch. Nikto vás nenúti toto robiť. Nevyhráža sa vám. Robíte to dobrovoľne, stále môžete odísť, ak nesúhlasíte s náplňou vašej práce. Zobuďte sa a nepodieľajte sa na tomto celom. Pretože ani vy tomu v konečnom dôsledku neujdete.”


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *