Milan Mazurek (REPUBLIKA): Klauni z ministerstva chcú predefinovať pozemky celých generácií


“Pani poslankyňa, ja sa musím jednoznačne zastať môjho kolegu Mira Suju, pretože on správne poukazuje na dvojtvárnosť (strany) SaS”, začal svoju faktickú poznámku Milan Mazurek z hnutia REPUBLIKA.

“Na jednej strane tu hovoríte, o tom – a to zostáva v čisto deklaratívnej forme – ako chcete sanovať vidiek, lesníctvo, pomôcť produkcii poľnohospodárskych produktov, aby sme nevyvážali naše produkty do zahraničia a nedávali prácu cudzincom. Ale na druhej strane sme videli ako tu pán poslanec Kazda (SaS) argumentoval, že vlastne ten úbytok oviec a dobytka nie je nič strašné, pretože úbytok je aj inde. Teda zľahčuje ten problém.

Vidíme, že Vaša predsedníčka poslaneckého klubu (Anna Zemanová, SaS) tu behá s tými ekoteroristickými nálepkami “Osloboďme národné parky” a ja sa pýtam, či Vy reálne počúvate ľudí, ktorí sú na vidieku, starostov, ktorých sa tieto problémy dotýkajú, občanov, ktorí masovo chodia a vyháňajú Budajových fanatikov z obcí. Počúvate vôbec, čo im reálne hrozí?

Oni reálne obhospodarujú tieto územia celé generácie a zrazu, náhle, nejaký klaun z Ministerstva životného prostredia na základe svojich ideologických presvedčení ich označí za územia európskeho významu a povie, že tam majú zákaz ťažkých mechanizmov. No a teraz povie, že “koste ručne tie hektáre! Starajte sa o svoj dobytok!”

Tí ľudia tam chovajú zvieratá, tí ľudia tam pracujú, pestujú, obhospodarujú tieto územia. A zrazu sem prichádza niekto, kto im chce povedať: “No nebudete to robiť! Žite z turizmu!”

Tu z Bratislavy, z Národnej rady, sa ľahko argumentuje spôsobom “žite z turizmu, vyberajte vstupné do lesov” a podobne, ale tí ľudia na vidieku majú úplne iný názor! A mňa tu desí, že Vaša poslankyňa tu ide ako píla v rozpore so záujmami tisícov a vám nerobí problém nakoniec povedať, že vlastne ide o dobrú vec”.