Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Vyhrážky nepomôžu, pán minister


Generál J. Viktorín v statuse na Facebooku píše: “Ako som sa dozvedel z denníka Pravda, tak minister obrany je pohoršený percentom nezaočkovaných v Ozbrojených silách SR. Nejde ani tak o samotné konštatovanie, ale spôsob komunikácie doplnený vyhrážkami o prepustení zo služby.

Dočítal som sa, že na každé miesto je ďalších 10 záujemcov. Pán minister, to tu už raz niekto povedal, ale má to háčik. Keď sme vtedy otvorili brány útvarov, tak pred nimi nikto nebol.

Viem, že OS SR sú špecifický útvar. Ale upozorňujem! Dobrovoľnosť v očkovaní je dobrým právom aj príslušníkov armády ako riadnych občanov SR.

Vašou úlohou, pán minister, je nájsť im miesto takým spôsobom, aby naplnili kontrakt, ktorý s nimi OS SR podpísali. Príslušníci OS SR nie sú leniví ako sa snažíte tvrdiť. Sú len opatrní, pretože je to ich zdravie a život, o ktorom (pri všetkej úcte) Vy rozhodovať nebudete. Preto princíp dobrovoľnosti sa týka aj ich, a to v plnom rozsahu. Velitelia musia vedieť pracovať aj so skupinou zaočkovaných, aj nezaočkovaných. O Vás ani nehovorím.

Takže pán minister, menej žlče a viac premýšľania čo príslušníkom OS SR komunikujete a hlavne akým štýlom. Tí sú totiž pripravení brániť Slovenskú republiku a jej občanov bez ohľadu na očkovanie. Toto potvrdili pri prísahe. A keď budú musieť riskovať vlastný život, nikto sa na očkovanie pýtať nebude, verte mi.”