Matteo Salvini: Jasný odkaz pašerákom z mimovládiek – imigračný biznis skončil!


Predseda Ligy Severu strávil jeden rok vo funkcii ministra vnútra, no razanciou a popularitou prerástol hranice Talianska. Čelil dokonca súdnemu procesu za to, že v roku 2019 nedovolil zakotviť v talianskom prístave španielskej lodi s migrantmi. Rozhodol tak sicílsky sudca, ktoré niektorí označovali skôr za politického aktivistu.

Razantný politik, snažiaci sa o zničenie mafie a zastavenie migrácie, trval na tom, že odmietnutím lode mimovládky Open Arms so 174 migrantmi si plnil povinnosť a robil svoju prácu. Na sociálnej sieti citoval ústavu a vyhlásil, že ochrana krajiny je „svätá povinnosť“ každého občana. „Budem súdený za to, že som bránil moju krajinu? Pôjdem so vztýčenou hlavou, tiež vo Vašom mene,“ napísal.

Snímka vtedajšieho ministra Salviniho mieri na mafiu a mimovládky, ktoré si z prevádzačstva urobili biznis: „Lodiam, ktoré asistujú pašerákom, odkazujem: talianske prístavy sú a budú pre vás zatvorené… Nie, moji drahí. Keď sem (migranti) prestanú cestovať, potom nebudú ani ďalšie úmrtia. Do Talianska príde ten, kto má na to právo.“

Taliansky politik bude môcť dokončiť svoju prácu a dokázať, že svoje slová myslel vážne, možno už v najbližšom volebnom období. Na špici prieskumov verejnej mienky sa jeho Lega Nord pravidelne strieda s ďalšou, konzervatívno-vlasteneckou stranou Fratelli d’Italia. Viac už vo videu: