Marián Ďuriš (REPUBLIKA): Čo povedal bývalý premiér Sarkozy o Ukrajine? Koniec Leyenovej?


Mimoriadne pestrá siedma časť Osmičky! O Sorosovom triku a premiérovi, ktorý sa bojí spomenúť USA. Kto chce útočiť na Balkán? A ďalšie novinky, ktoré nás ovplyvnia…

Odchádza sieť mimovládnych organizácií Georgea Sorosa z Európy?

Marián Ďuriš odpovedá: “Formálne je to pravda, inak ide o taktický bluf. Vec sa má tak, že tieto nadácie už asi dve desaťročia dotujú svoju sieť organizácií, ktoré vychovávajú kádre do politiky, do médií, do zdanlivo apolitických iniciatív, do vedenia inštitúcií. A následne sa im tieto osoby, ktoré sú pretlačené do funkcií, odvďačujú tým, že presadzujú a zabezpečujú tok financií z európskeho alebo štátneho rozpočtu. Takže celá ich činnosť, presadzovanie migrantov, dúhovej a zelenej agendy, všetko to vykoreňovanie od kresťanských a národných hodnôt, od tradícií (teda presadzovanie sorosovskej agendy), si zaplatia ľudia sami.

Stačí sa pozrieť koľko slovenských ministerstiev tieto iniciatívy dlhé roky dotovalo a dotuje. A o európskych inštitúciách si nerobme ilúzie. Je pomerne známy fakt, že lobisti od Sorosa sa stretávajú s komisármi a úradníkmi. A spomeniem ďalší fakt, že len česká komisárka Jourová sa v období 2014-2019 podľa magazínu Origo osobne stretla so zakladateľom a zástupcami Nadácie otvorenej spoločnosti 14-krát. Takže keď si spomenieme na konflikt Orbán vs. Soros, asi už chápeme prečo pani komisárka, jej kolegovia a „európsky dorast“ útočia na maďarskú vládu, prečo obhajovali pozície Stredoeurópskej univerzity…”

Toto a ešte oveľa viac v siedmej časti Osmičky. Sleduj tu!

Predošlá časť môžeš vidieť tu: