Marián Ďuriš: ČR importuje Afgancov a všetko je tajné. Prečo to je nebezpečný precedens?


Česká vláda schválila “program pomoci afganským spolupracovníkom českých vojakov a ich rodinám. Zahŕňa poskytnutie finančných prostriedkov a možnosť azylu. Bližšie detaily nemožno poskytovať. Z dôvodu bezpečnosti a ochrany týchto ľudí je materiál spracovaný v utajovanom režime,” oznámil český minister obrany Lubomír Metnar.

“V preklade, česká vláda importuje Afgáncov a všetky informácie sú pre občanov tajné. Nemôžu vedieť koľko a akých ľudí, koľko peňazí a či pre nich napr. budú platiť české zákony.

To sa ešte politici a spriaznení novinári zapotia, keď budú po prípadnom uznaní Talibanu ako legitímneho subjektu medzinárodného práva musieť vysvetľovať

1️⃣ čo a komu vlastne priniesla 20-ročná prítomnosť v Afganistane

2️⃣ prečo je nutné pred mocnosťami uznaným subjektom (už nie teroristickou organizáciou) skrývať ľudí a platiť im pobyt u seba doma

3️⃣ a zamiesť pod koberec pravidelne používanú otázku “Kto by už len sem chcel prísť”, spochybňujúcu riziká migrácie.

Toto je nebezpečný precedens nielen pre ČR a bezpečnosť českých občanov. Žiadna bezpečnostná previerka, žiadna istota. Osoby prijaté českou stranou sú považované Talibanom na vzostupe za zradcov. A v regióne Blízkeho východu sa zrada neodpúšťa, nech sa jedinec nachádza kdekoľvek a s akoukoľvek identitou,” upozorňuje Marián Ďuriš, člen predsedníctva a expert na zahraničnú politiku hnutia REPUBLIKA.

𝗣𝗼𝘇𝗿𝗶 𝗮𝗷:

„MÍSTO MALÉ EVROPY V AFGHÁNISTÁNU MÁME MALÉ AFGHÁNISTÁNY PO CELÉM SVĚTĚ

https://www.facebook.com/mariandurisrepublika/posts/141210381478314

LETECKÁ ZÁKLADŇA BAGRAM PO „NOČNOM ÚTEKU“ US ARMY

https://www.facebook.com/mariandurisrepublika/posts/131773779088641