Lukáš Machala (REPUBLIKA): Lipšicova organizovaná skupinka?


Lukáš Machala sa na sociálnej sieti Facebook bližšie pozrel na osobu špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, o ktorom sa vyjadril nasledovne:

“Pochybne zvolený a vymenovaný špeciálny prokurátor JUDr. Daniel Lipšic by mal slovenskej verejnosti vysvetliť viac okolností.

Po prvé, akým spôsobom získal justičnú skúšku v období, keď bol štátnym tajomníkom na Ministerstve spravodlivosti? Ďalej, ako vôbec mohol súhlasiť s kandidatúrou na post špeciálneho prokurátora, keď nie je bezúhonný?

V zmysle zákona o prokuratúre sa za bezúhonného nepovažuje ten, kto bol právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin a za závažný zločin. Doktor Lipšic je právoplatne odsúdený a stále si odpykáva podmienečný trest za usmrtenie chodca na prechode pre chodcov…

Je dojemné, ako médiá v kuratele Georga Sorosa chránia imidž tohto právnika, ktorý sa záhadne vždy objavuje na scéne vtedy, keď je treba spochybniť fungovanie polície, prokuratúry alebo súdov. Pán kolega advokát Lipšic asi zabudol, že už nie je prominentným mediálnym advokátom. Inak by si ako špeciálny prokurátor nedovolil bezprecedentne verejne spochybňovať konanie vyšetrovateľky Úradu inšpekčnej služby Diany Santusovej. Porušil zákonný princíp zdržanlivosti prokurátora a spochybnil tým dôveryhodnosť prokuratúry ako takej.

Nemožno sa čudovať, že doktor Lipšic si myslí, že mu patrí svet. Veď pred voľbami aj po nich s ním nie jeden raz „kávičkovala“ prezidentka Čaputová, europoslankyňa Nicholsonová, vicepremiérka Remišová, či prominentní režimoví novinári a treťosektoroví „experti“. Náklonosťou k Lipšicovi sa netají expremiér Igor Matovič, minister vnútra Roman Mikulec, minister obrany Jaroslav Naď či strážkyňa spravodlivosti Mária Kolíková.,

Fanklub doktora Lipšica by ma nijak zvlášť nezaujímal, keby nenaznačoval, že môže nápadne pripomínať organizovanú zločineckú skupinu. Mechanizmus fungovania tejto skupinky nám dokazuje prípad ochrany pochybných indivíduí – tzv. „kajúcnikov“ Dömötora, Zemana a Petrova. Táto trojica nehoráznym spôsobom krivila a ovplyvňovala viaceré trestné konania, a s veľkou pravdepodobnosťou s vedomím, ba možno priam na pokyn policajného prezidenta Petra Kovaříka. Za túto jeho príčinlivosť v kriminalizácii a protiprávnej likvidácii politických oponentov policajného šéfa Krajská prokuratúra v Bratislave za marenie spravodlivosti a zneužitie právomocí verejného činiteľa obvinila.

Lipšicova chobotnica má však viacero chápadiel. Tie smerujú aj k jeho priateľovi – ministrovi vnútra Mikulcovi, ktorý bezprecedentne – na podnet Sorosom ovládaných médií (SME, Denník N) začal konanie voči nezávislej vyšetrovateľke Úradu inšpekčnej služby Santusovej. Samozrejme systémom padajúceho hovna najprv v kauze namočil svojho podriadeného policajného prezidenta Kovaříka. Aby sa nedajbože orgány činné v trestnom konaní nezamerali aj na vyššie ryby, teda ministra vnútra Mikulca a expremiéra Matoviča – ich spolubojovníčka, magisterka Kolíková, ako ministerka spravodlivosti verejne spochybňuje konanie prokuratúry. Bravó. Tomu sa hovorí ochrankyňa práva a spravodlivosti par excellence.

Je dojemné, že Kovaříka verejne chráni aj ďalšia Lipšicova kávičkárka – prezidentka Čaputová. Ach, aké nenápadné…Druhý raz v krátkom čase vyzývam prokuratúru Slovenskej republiky, aby postupovala v zmysle zákonom stanovených oprávnení.

Kolegovia prokurátori, nenechajte sa zastrašovať politickými dobrodruhmi Matovičom, Mikulcom, Kolíkovou či Lipšicom. Pretože táto „skupinka“ nám tu v priamom prenose spolu s vybranými novinármi a treťo-sektorovými pajácmi Sorosovho typu rozkladá mechanizmy právneho štátu.

Ak si doktor Lipšic a jeho domnelá organizovaná zločinecká skupinka myslí, že všetci tu žerieme seno, tak je na omyle. Slovenská republika je v zmysle ustanovenia článku 1, odsek 1 zvrchovaný, demokratický a právny štát. Vážený pán doktor Lipšic a vaši nohsledi – Republiku si rozvracať nedáme!

Očakávam profesionálny a objektívny postoj generálneho prokurátora, aj všetkých stupňov prokuratúry, vrátane tej špeciálnej. Nedajte sa zastrašiť a plňte si svoju zákonnú povinnosť. Za to vás platíme z našich daní!

Pánovi doktorovi Lipšicovi, pani ministerke Kolíkovej, pánovi ministrovi Matovičovi, Mikulcovi a pánovi policajnému prezidentovi Kovaříkovi verejne odkazujem – okamžite odstúpte z funkcií, kým je ešte čas…”

Svoj status ukončil heslom “Za slobodu a právny štát!”