Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Zbabelec Matovič


Kto si pozrel včerajšie vydanie diskusnej politickej relácie o 5 minút 12 na RTVS, mal možnosť vidieť v závere, kde náš predseda verejne poukázal na konkrétne kauzy Igora Matoviča, že bývalý premiér nedokázal uniesť svoje emócie.

Nie, že by inokedy jeho slovník oplýval rozumnými slovami, ale v tomto konkrétnom prípade spustil z úst doslova štvrtú cenovú skupinu.

Nehovoriac o tom, že pojem fašista smerom k našim predstaviteľom a hnutiu Republika ako takému opakoval toľkokrát, že to už bolo (okrem toho, že je to nemiestne) aj unavujúce.

Najväčší Matovičov trapas je však jeho ZBABELOSŤ, ktorou si doslova umýva pred verejnosťou ruky pri všetkých kauzách, ktoré sa podarili jemu a jeho ľuďom. Vždy nájde vinníka – kohokoľvek, len nie seba. Ako napríklad v kauze dotácie 1,4 milióna eur pre firmu vtedajšieho ministra pôdohospodárstva Samuela Vlčana od vtedajšieho ministra životného prostredia Jána Budaja.

Verbálne pokusy vo forme výhovoriek, že to boli všetko ľudia Eduarda Hegera, sú doslova detským plačom. Zabudol vari Igor Matovič, že Eduard Heger bol nominant Igora Matoviča?

Alebo pri jeho poruchách, ktoré sú verejnosti známe, presvedčil najprv seba, a potom bude chcieť aj nás ostatných, že on vlastne ani v tomto končiacom sa volebnom období nevládol? To, čo robí, tomu nasvedčuje!