Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Všetci klamú, už aj nemecké médiá?


Tak nejak minister obrany Naď reagoval na správu nemeckej pobočky Business Insider. To, že dal Ukrajine všetko, čo mohli príslušníci OS SR používať, je očividné a dávno potvrdené jeho krokmi. To, že nadáva občanom do dezolátov, opíc a ešte neviem ako sme tiež počuli nespočetnekrát. Taktiež, že všetci, ktorí s ním nesúhlasia, vraj klamú.

Tak zahraničný magazín má zavádzať a defacto klamať? To je úbohé zo strany ministra. Poučuje novinárov, že prečo si správu neoverili. Môj pohľad je iný.

Pán minister, prečo ste v predstihu slovenskú verejnosť neinformovali o krokoch, ktoré podnikáte s nemeckou stranou? Občan nie je Váš partner? Neplatí z vlastných daní všetko to, čo príslušníci OS SR potrebujú k výcviku? Nie pán minister! Nie novinári, ale Vy ste vinný a Váš mediálny tím!

Zabudli ste, že prvá informácia letí do sveta a tie ďalšie sú len, vo Vašom prípade, obzvlášť chabou reakciou veci uviesť na pravú mieru. Konštatujem, že ste nesklamali. Len tú hanbu ste preniesli cez hranice a tam vedia, čo ste zač.

Mimochodom, keď sa nemeckí dôstojníci a generáli slúžiaci v tankových jednotkách Bundeswehru dozvedeli, že 15 tankov pôjde Slovensku, tak zorganizovali veľkú párty. A vy rozmýšľajte, že prečo asi…