Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Treba pomáhať, ale Slovákom!


V kontexte diskusie o tom, že MUSÍME Ukrajine pomáhať, lebo proste Ukrajina, mi chýba jedno zásadné posolstvo. Ním je Slovensko a Slováci.

Nie, pán Sulík už nie. Už stačilo. Naozaj. Už nie Ukrajina pán Sulik, ale Slovensko a jeho občania. Poďme konečne hovoriť o tom, čo je potrebné pre nás tu doma.

Chápem, že podobné diskusie sú pre Vás a pre Vám podobných náročné, pretože ste doteraz nepochopili , čo si občania želajú, čo potrebujú. Chýba Vám empatia. To ste Vy osobne, Vaši nominanti, ale aj Vaši ‘kolegovia’ z Matovičovo-Hegerovských vlád, Slovensku dokazovali na dennej báze.

Vy ste Slovensko doslova zarezali.

Uvedomte si už prosím konečne, že Slovensko nie je kaviareň v Starom meste v Bratislave. Slovensko je aj na východe, v strede a predstavte si, že aj na juhu. Aj tam žijú ľudia. Dokonca aj 70-roční alebo 90-roční, ktorí Vám ako je podľa dnešnej diskusie v TV zrejmé, tak veľmi prekážajú!

A títo ľudia veľmi dobre a veľmi presne vedia čo chcú, čo potrebujú. A hlavne: majú úplne rozdielny názor než Vy. Chvalabohu, že majú!

Prosím prestaňte spolu so svojimi kumpánmi vtláčať ľuďom ideu, že naše členstvo v NATO je navždy a nikdy inak. Všetko sa raz začína a raz sa aj končí. Čím skôr sa o tom začne hovoriť, čiže čím lepšie a skôr budeme na túto zmenu pripravení, tým lepšie pre bezpečnosť Slovenska.

My v hnutí Republika 🇸🇰 chceme a určite aj budeme iniciovať diskusiu o možných zmenách bezpečnostnej architektúry. Nie globalizmus, ale suverénne, hrdé a silné národne štáty so širokou možnosťou efektívnej regionálnej spolupráce. To je cesta!

Toto pochopte a ľudia začnú chápať Vás. Tak ako chápu naše argumenty, pretože tak si to vývoj vo svete, ale predovšetkým v Európe žiada.