Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Pohoda ako novodobá forma festivalu politickej piesne


Je ‘po’. Slovensko to opäť raz prežilo, aj keď.. Aj keď sme to všetci videli v priamom prenose: videli sme, čo je pre média dôležité.

Denno-denné hutné informácie o festivale Pohoda. Mám pocit a asi sa nemýlim, že boli každú hodinu.

A o Folklórnych slávnostiach pod Poľanou v Detve ste v médiách niečo zachytili? Ja teda veľa toho nie.

Nepochopili.. ..novinári nepochopili, že Slováci majú svoje vlastné kultúrne korene, tradície a hlavne HRDOSŤ. Tu začína a rodí sa čistý princíp vlastenectva.

Aby nedošlo k omylu: nemám nič proti modernej hudbe a ani proti festivalom. Koniec koncov, kvalitnej hudby nikdy nie je dosť.

Ale to, čo urobil organizátor Pohody Michal Kaščák z tohto stretnutia nie je nič iné ako ‘niekdajší’ festival politickej piesne.

Zahraničné skupiny podľa mňa ani len netušia, že ich účasť je zneužívaná na ideologický súboj.

Do tohto súboja sa zapojili asi všetci predstavitelia progresivno-liberalnej a demokraticko-modrej scény. Samozrejme na čele s prezidentkou,

Z Pohody sa proste stala obyčajná prehliadka progresívno-liberálnych postojov. Dokumentujú to všetky sprievodné aktivity priamo na mieste. A napríklad taký progresívny Šimecka, ako maskot tohto hnutia sa musí tešiť. Už aj preto, že priateľka Zelenského – Zuzana Čaputová mu ako tradične (napríklad spomenutou osobnou účasťou na Pohode) robí reklamu na jeho politické nezmysly.

A obaja zjavne ani len nevedia čo to folklór je. Prezidentka dokonca nevie nie len toto, ale ani názov najväčšej vodnej elektrárne na Slovensku…

A tak každým dňom viac a viac zisťujeme, že celé ich snaženie je len o tom, ako Slovensko vymazať z mapy hrdých štátov. Toto nechceme a určite im to nedovolíme!