Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Takto vyzerá progresívna demokracia v praxi


Je po po voľbách. Národ na ne čakal neskutočne dlhých 10 mesiacov. A to len preto, že hlavu štátu je nekompetentná osoba, ktorá si neuvedomuje, že možnosť, ktorú dala babrákom z bývalej koalície na naťahovanie termínu volieb škodí Slovensku 🇸🇰.

Mňa aktuálne nesmierne vyrušujú komentáre zo susednej Českej republiky, ktoré považujem za vrchol nadutosti a drzosti. Oni sa začali zamýšľať nad tým, ako by sa dalo pomôcť (podľa nich) zaostalým Slovákom a teda ako naučiť voličov u nás rozmýšlať. Lebo vraj Slováci ohrozuju liberálne trendy v Európe. Čítate dobre: Slováci sú podľa Čechov hrozbou.

Ako to podľa nich napraviť? Majú na to aj recept – podľa českých komentárov treba vymeniť voličov na Slovensku. Ako? Aj to už vedia EU v spolupráci so štátmi NATO budú prevychovávať Slovákov, aby pochopili súčasné ‘správne’ trendy. Ale hlavne aby pochopili, že najlepší je bezbrehý liberalizmus.

A keby to nešlo.. ..proste, keby sme to nevedeli pochopiť.. a teraz čítajte pozorne, treba v SR vymeniť voličov (!!!). Ako? Jednoduchý proces – navoziť na naše územie migrantov, ktorí nemajú žiadny vzťah k tradíciám a ani slovenskej histórii.

Takto vyzerá progresívna demokracia v praxi. V tomto prípade z ‘bratského’ českého pohľadu. Aj toto je drobná ukážka toho, ako politici na druhej strane Moravy vyjadreniami prispievajú k zhoršeniu bilaterálnych vzťahov. Toto však nemôže byť a ani nie je cesta. Len vzájomný rešpekt, akceptovanie rozdieľnosti postojov a hlavne slušnosť vytvárajú možnosti na spoluprácu. Teraz a aj pre budúcnosť. Určite k tomu urážky neprispievajú a to by si mali uvedomiť aj komentátori v českých denníkoch. V opačnom prípade len potvrdzujú, že Slovensku a Slovákom vôbec nerozumejú.