Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Takto funguje tento štát


Keď som včera večer videl presun príslušníkov Ozbrojených síl USA po Bratislave rýchlosťou, ktorá vždy u civilných vodičov je prekročením rýchlosti, neveril som, že toto je možné na Slovensku, v Európe, v 21.storočí. (Bol som toho svedkom a prikladám video pozorného občana, ktorému ďakujem a pozdravujem ho.)

Je cvičenie Saber Strike tak dôležité, aby toto občan zažíval? Je problém komunikovať otvorene a povedať o čo ide? Vyzerá, že je to problém.

Táto vláda je tak namočená v bahne, že už hore ísť nemôže. Len viac a viac padať na dno. Áno, koniec sa blíži a zlovestné výkriky šéfa OĽANO v NR SR sú toho jasným príkladom. Ale využívať na to amerických chlapcov je prejav zbabelosti a strachu. Čo sa udeje, keď nebudú vo vláde? Demonštrácia sily nie je na mieste! Ako si vysvetliť prejazd kolóny cez centrum Bratislavy, vedľa prezidentského paláca? Priznám sa, neviem.

Osobne si neviem predstaviť, že by sa príslušníci OS SR takouto rýchlosťou preháňali po Washingtone resp. New Yorku s našou vojenskou technikou. Áno, je to nepredstaviteľné. A preto by občan nemal byť tomuto stresu vo vlastnej krajine vystavený. Takže nestresujte, nestrašte a hlavne nebuďte hladní po vojne. Vojna živí iba bohatých. Bežný občan vždy trpí, to si pamätajte.