Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Slovensko nezvláda problém s nelegálnymi migrantmi


Zaujala ma informácia o migrantoch na stanici Holíč. Žiaľ, ďalšia vizitka vlády, ktorá robí všetko, len bezpečnosť vlastných občanov je cudzia. Ako si vysvetliť komentáre ľudí, ktorí ráno chcú ísť do práce vlakom a musia prekračovať spiacich mladých chlapov ktovie odkiaľ.

Výkriky ministra Mikulca, že Česi nedodržujú dohody, je len odklon pozornosti od skutočného problému. Resp. kto je skutočný problém? To je predsa jasné. Ministerstvo vnútra pod vedením Mikulca.

Áno, Holíč je dobrý príklad ministrovej neschopnosti! Potvrdzuje sa to, čo Republika hovorí. Že je to záležitosť v prvom rade naša, riešiť si ju musíme vedieť sami a na to je potrebný systém, ktorý je dnes nefunkčný.

Sedieť, rokovať, kvótovať? To je k ničomu, a tu treba jasné odpovede. Má ministerstvo zmonitorované migračné trasy alebo vie o nových? Počas pandémie bolo v uliciach a nemocniciach toľko policajtov, že občan žasol. Kde sú teraz? Ako ministerstvo pomáha samosprávam? Obavám sa, že vôbec.

Znova opakujem, že organizovať stretnutia 5 minút po dvanástej je neefektívne vyhadzovanie peňazí daňových poplatníkov. Občan očakáva okamžité riešenia a nie výhovorky na všetkých ostatných. Tu chcem odkázať ministrovi Mikulcovi, že občan je v jeho funkčnej náplni číslo 1 a nie všetky tie jeho iluzórne kroky, ktorým nerozumie ani on sám a jeho podriadení už vôbec. Tu sa vynára otázka. Načo nám je minister vnútra? Alebo máme vôbec ministra vnútra?