Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Šimečkove odstúpenie


Tak nám teda Šimečka slávnostne oznámil, že odstupuje z funkcie podpredsedu Európskeho parlamentu. A to asi mala byť správa dňa, alebo niečo podobné. Ale nie je a ani nemôže byť. Viete prečo? Pretože či bol, alebo nie je vo funkcii v ďalekom Bruseli Slovensku 🇸🇰 a jeho obyvateľom nič pozitívne neprinieslo.

Pýtam sa teda vcelku verejne, čo tento chlapec z Oxfordu urobil pre Slovensko 🇸🇰 a Slovákov? Lebo do tejto chvíle mi doslova uniká jeho prínos pre nás všetkých.

Občan sa totiž nenaje z toho, že niekto je funkcionár v EU. Občan vníma tých, ktorí mu pomáhajú: činmi, rozhodnutiami a výsledkami ich politického pôsobenia. A pán. Šimečka nič z tohto, aj keby ako chcel, nepriniesol. Nepriniesol a ani neprinesie, nebude občanovi nápomocný.

Pýtate sa prečo nie? Odpoved je jednoduchá a je hneď po ruke: on totiž nevie, že je Slovákom. On je iba niekto kto náhle zistil po dlhej dobe, že býva na Slovensku 🇸🇰. A uznajte toto nemá nič s vlastenectvom a ani pocítom spolupatričnosti so Slovenskom 🇸🇰 spoločné.

Druhý moment, ktorý má zaujal je jeho deklarácia, že chce byt v našom parlamente silnou kontrolou novej koalície. Pán. Šimečka ja budem zasa recipročne kontrolovať hlavne vás a vašu reálnu proslovenskú identitu. Preto si to užite, lebo toto je začiatok labutej piesne vášho progresívneho projektu, ktorí Slováci odmietli aj keď vy to vnímate inak. Postupne budú vaše pomýlené ideológie zhodené zo stola. Keď konečne nebudete anonymná partia, ale budete stáť pred kamerami a argumentovať, ľudia pochopia, že ste bezobsažný subjekt. Takže sa teším, že ľudia uvidia to, čo poniektorí už vieme – uvidia vašu neschopnosť pracovať pre občanov Slovenska.