Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Naď je najväčším bezpečnostným rizikom pre Slovensko


Vraj ten človek, čo Slovákov nazval opicami je prekvapený z výsledkov volieb. Má teóriu, že určite boli zmanipulované Ruskom a jeho spravodajskou službou.

Ako vidieť, tento 2,9% neúspešný minister vojny sa snaží v spoločnosti vyvolat nepokoj a hlavne získať pozornosť médií. Lebo tie sa už o jeho choromyselné názory prestali zaujímať. A to znáša ťažko…

Dnes už všetci vedia, že na čo siahol to pokazil. Ozbrojené sily SR o tom vedia svoje a rezortom budú ešte dlho kolovať historky ktože to sedel v kresle ministra a imitoval výkon funkcie, ktorú absolútne nezvládol.

Čo mu však ide perfektne je zneužívanie systému vo svoj prospech. Jeho strašenie zmanipulovanými voľbami možu znamenať aj zneužívanie spravodajskych informácií z prostredia vojenského spravodajstva. Neprekvapilo by ma to samozrejme, lebo súčasný riaditel je jeho osobná personálna nominácia. To, že s profesionalitou nemá nič spoločné vieme už dávno a všetci.

Prečo spomínam možné zneužívanie spravodajskych informácií z prostredia vojenského spravodajstva? Tvrdenia Naďa totiž musia z niečoho vychádzať a určite to nebudú mediálne zdroje. Takto to dopadne vždy, keď sa stane cap záhradníkom. V jeho prípade to plati dvojnásobne.

Očakával by som teda, že minimálne NBU by sa malo začať zaoberať skutočnosťou, či v jeho prípade nejde o informácie, ktoré v tejto fáze jednoznačne podliehajú utajeniu.

Myslím, že otvoriť jeho previerku, ak ju má, je úplne na mieste. Lebo platí, čo tvrdím od samého začiatku: Naď je najväčším bezpečnostným rizikom pre Slovensko 🇸🇰 a priamou hrozbou pre národnú bezpečnosť.

Na záver poznamenávam také tradičné a úprimné: chlapci prehrali ste, na uterák – vitajte v demokracii.