Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Progresívna arogancia bez hraníc


“Rast frustrácie občanov je daný neschopnosťou a nemohúcnosťou vládnucej garnitúry, ktorá im ku každodenným starostiam ešte hádže polená pod nohy. A zrazu primátor Vallo vyzýva k ochrane Bratislavy. Haló, pán primátor! Bratislava je tak moja, ako aj Vaša a každého občana z východu, západu, stredu alebo juhu Slovenska.

Brániť Bratislavu chcete pred kým? Pred ľuďmi? Nie ste trochu pomýlený? Spomeňte si na štúdiá v Ríme. Spýtajte sa otca, bývalého veľvyslanca. Obaja viete, že ak by si dovolil rímsky starosta hovoriť o „ochrane Ríma“ pred talianskymi občanmi, jeho čas v pozícii by bol zrátaný a vyniesli by ho v zuboch.

Pripomínam, Bratislava je hlavné mesto Slovenskej republiky a nie hlavné mesto konzumentov z bratislavských kaviarní. Týmto krokom podporujete arogantné povyšovanie sa nad ostatných a to je nebezpečné. REPUBLIKA je tvorená všetkými občanmi SR, nielen Vašimi priaznivcami. Políciu netreba populisticky žiadať a vyzývať – vie čo má robiť a aké sú jej zákonné možnosti.

Vy a župan Droba chcete vytvoriť dojem jednoliateho názoru, ktorý však nie je pravdivý. To dobre viete. A takto dehonestujete Slovákov v priamom prenose.

Toto je reálna práca s ľuďmi, ktorí Vašu rétoriku určite nezabudnú. Nie produkovať a predávať vodku s donorom z americkej ambasády… Nie som za násilie, ani ho nepodporujem. Ale na rozdiel od Vás si vážim, keď občan vyjadrí názor. Takže páni Vallo a Droba, Bratislava je nás všetkých, či sa Vám to páči alebo nie.”