Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Pomýlený premiér?


Heger to už nezvláda organizačne, rétoricky a o psychike ani nehovorím. Hovoriť o posielaní slovenských vojakov na Ukrajinu, je priznanie v priamom prenose, že od začiatku táto vláda nad takým niečím rozmýšľala. Argumentácia, že na Ukrajine ide o Slovensko, je taká istá hlúposť akou bola téza, že misia v Afganistane je dôležitá pre bezpečnosť v Európe. Výsledok sme všetci videli.

Národným záujmom SR je bezpečnosť občanov Slovenska a hlavne MIER. Mier pre nás a hlavne budúce generácie. Slovensko potrebuje múdrych politikov, nie týchto zblúdencov. Skončili v decembri a stále pokračujú. Tak pani prezidentka, ste na rade. Ako sa zachováte? Zasa okrúhly stôl o ničom? Alebo používanie bonmotov z marketingového šlabikára? Stále viac a viac strácate kredit a toto ľudia neprehliadnu.

Je stále viac a viac racionálne uvažujúcich politikov či už v Maďarsku, Rakúsku, Chorvátsku alebo Švajčiarsku. Uvedomujú si, že podporovať vojnu je zločin a nič tieto kroky neospravedlní. Pomáhať sa dá inak. A určite to nie je zbraňami.