Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Osoby z insitnej vlády, stačilo, odíďte


Status k 17. novembru:

“Ako sa s odstupom času pozeráme na dnešný deň? Priniesol nám slobodu? Ako pre koho a aká je jej kvalita vidíme deň čo deň. Máme vládu, ktorá svojim vládnutím a používanými formami je výrazne insitná – prostoduchá.

Obyčajní si myslia, že sú správnou voľbou, ale nie, nie sú. Zlodej zlodejovi ukradol štát, zbedačil národ a do ulíc posiela policajtov a vojakov. Občan si porovná, čo bolo v uliciach v čase revolúcie za ťažkého socializmu a čo je teraz. Vidíte, čo si osvojili? Silu, represiu a baženie po krvi.

Toto si občan nezaslúži. Súhlasím, aby títo prostoduchí boli súčasťou učebníc dejepisu pre ďalšie generácie. Na výstrahu, aby sa to už NIKDY neopakovalo! Áno, pretože aj „nikdy“ znamená demokratické vyjadrenie názoru.

Čo urobili? Vidím, že nič. Boj proti korupcii? Sústavne klamú sami seba a občana, takže nie. Majú viac „svojich ľudí“ než posledné tri vlády dokopy. Zase nič. Poriadok v polícii? Tu hneď píšem, že nie. Poverený prezident berie plat, komentuje opozíciu a vyhráža sa občanom. Slová o tvrdom zásahu proti všetkým je provokáciou tých, ktorí si chcú uctiť tento deň. Nesnaží sa tu ktosi napodobniť Ortegu v Nikarague? Keď je taký odhodlaný zasahovať a biť občana, tak by sa mohol zamyslieť, čo sa od neho ako osoby očakáva. Určite to nie je servilnosť, lebo aj ta má hranice. Ďalší prostoduchý na MO SR rozmýšľa ako poslať do ulíc vojakov. Iný predstaviteľ predstaví reformu, ktorej ani sám nerozumie. Toto ste Vy, typickí insitní reformátori: bez vzdelania, vízie a schopnosti komunikácie s občanom.

Aký je pre Vás odkaz dnes, 17. novembra? STAČILO, ODÍĎTE! Nečakajte ani na referendum, choďte sami a vzdajte to! Áno, toto budete počuť dnes a nielen dnes na zhromaždení na Šafárikovom námestí, teda tam, kde to študenti odštartovali. Dúfam, že budete počúvať pozorne. Vaša prostoduchosť je totiž do neba volajúca.”