Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Minister a dobrý hospodár? Nie, iba naď


Viete, čo je zaujímavé? Ministerstvo obrany s Naďom na čele MiG-29 uzemnili, ale stále ich nechali v tabuľkách počtov. Čo to znamená? Že nie sú prebytočné, ani neupotrebiteľné. Alebo to tak nie je? Ďalšou zaujímavosťou, na ktorú Naď „pozabudol“ a akosi nespomína vo svojich tragikomických vystúpeniach, je fakt, že na lietadlách (aj keď stoja) sa robia všetky potrebné úkony a podľa stanoveného kalendára prác.

To znamená, že minimálne raz do mesiaca sa musia vykonať aj skúšky motorov. Tu vyvstáva otázka. Uzemnené stíhačky si (na základe spomenutého) vyžadujú finančné náklady. A pán Naď, kedy nám chcete povedať, že koľko nás stoja uzemnené MiG-29 denne? Myslím tie, o ktorých hovoríte, že už nikdy lietať nebudú.

Občania sa skladajú na OS SR a majú právo to vedieť. Alebo sa to bojíte komunikovať? Myslím, že áno, lebo hneď by bolo vidieť to Vaše hospodárenie od buka do buka len preto, aby ste vytvorili argumentáciu na ich posielanie na Ukrajinu, a to určite bez znaleckého posudku. Či sa mýlim? Verte, že nie!

A to ešte nespomínam pilotov, ktorí už dávno stratili letové spôsobilosti a nemôžu lietať. Koľkože to daňových poplatníkov stál ich výcvik? Takže takto bačuje Naď?! A to odvolaný, bez právomocí.