Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Médiá


Tak znovu ponuka, ktorá občana „osloví“. Pozvanie do diskusie Šimečku z mimoparlamentného PS, Marcinkovej a ďalších potvrdzuje trend spravodajských televízií. Nastavenie občana na prijímanie liberálnych pohľadov na svet (ako inak) ich optikou.

Myslím si, že na Slovensku nie je záujem o filozofovanie typu „náš pohľad je takýto, s tými hlasujem a s tými nie“. Aj marazmus v spravodajstve sa dá prekonať. Ako? Jednoducho! Uvedomte si, že v SR je hybnou silou občan a nie vy a koniec koncov ani politici.

Žvasty o extrémistoch a fašistoch od Šimečku sú také isté ako bruselské, extrémisticky liberálne názory reprezentované týmto pánom. U tohto europoslanca platí to isté, čo pre ostatných: používajte pojmy, ktorým rozumiete a viete vysvetliť. Populizmus je u vás tak zrejmý ako pri vzniku VPN a jeho predstaviteľoch. A tu asi viete o čom hovorím.

Spočítajte si aký je váš mesačný plat a podľa toho konajte. Viete prečo to odporúčam? Lebo občania si nemôžu dovoliť byť populistickí. Oni denno-denne musia myslieť ako sa postarať o rodinu, zaplatiť energie a čas od času aj kúpiť pohonné hmoty. Takže nehrajte sa na toho, ktorý to vie riešiť. Lebo to neviete.

Čas hrá proti občanovi, čo je veľmi zle. Ale aj proti vám, čo je na druhej strane dobrá správa. Uvedomte si, že Slovenská republika nie je laboratórium pre vaše ultraliberálne antisociálne návrhy. Občan je tu a teraz a pomoc potrebuje ihneď aj keď už to je oneskorene. A pán Šimečka, on nesleduje PR záujmy ako vy!