Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Horúce leto, horúce koaličné názory


Potvrdzuje sa, že všetko so všetkým súvisí. Potvrdil to aj podpredseda NR SR a poslanec OĽANO v diskusii, ktorý mal za úlohu vytvoriť dojem, že voliči koalície dnešnú petíciu k referendu nechcú a naďalej podporujú vládu. Na tomto príklade vidieť čo sa stane, keď sa medzi ľudí dostane max. pri pití kávy v reštaurácii ako to je v jeho prípade.

Medzi riadkami však potvrdil to, čo skutočne drvivá väčšina občanov cíti a vníma. Že dnešná koalícia je spokojná tam, kde je, dostala sa na vrchol snaženia a na občana kompletne zabudla! Vidieť to pri prijímaní zákonov a opatrení, ktoré sú odtrhnuté od reálneho života bežného človeka. Áno, toto je koniec každého politika a politickej strany: vytváranie priekopy medzi vládou a občanom, čo znamená, že vláda žije vo vlastnom klamlivom svete.

Prečo? Podpredseda parlamentu si nevšimol, že hlavne tí, čo volili jeho politický spolok, sú dnes v predných šíkoch podpisovania petičných hárkov proti vláde. A na otázku „prečo“ si musia koaličníci odpovedať sami. Osobne neverím, že to dokážu. Lebo samoľúbosť, osobný záujem, politická nenávisť a nezáujem o občana je žiaľ hlavný pri príčinách tohto stavu.

Ako z toho von? Zozbierať podpisy, pripraviť vysvedčenie tejto vláde a ukončiť jej trápenie. Predčasné voľby a dôvera k ľuďom je cesta ako začať pracovať pre všetkých v tomto štáte, ktorý si zaslúži dobrého hospodára a pre ktorého bude občan určujúcim faktorom. A toto je naša ponuka hnutia Republika, ktoré je dnes v opozícii a chce pracovať pre občana SR.