Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Falošné delenie spoločnosti


To, čo robia dnes médiá, koalícia a vybraní politológovia nie je nič iné ako snaha deliť spoločnosť. Používajú tendenčné označenia, nepozerajú na obsah. Požívajú lož ako pracovnú metódu, a to nielen Matovič, ale aj hlavný prúd vytvára na verejnosť nepriamy tlak, zároveň strach a stres. Je jednoduché povedať, že tamtí sú fašisti, ďalší zasa extrémisti a všetci ostatní sú tí slušní. Toto je ten omyl, ktorý tvoria médiá, resp. ich obľúbenci typu Lenč a Vašečka.

A teraz otázka: kto je vlastne extrémista? Ten, ktorému dali nálepku, alebo ten, kto delí spoločnosť na dennej báze? Keď to rozoberieme, tak dôjdeme k názoru, že dnes je najväčším extrémistom ten, čo sa najviac bije do pŕs aký je demokrat. A tu je vidieť, že kto seje vietor, žne búrku. Výrazy ako fašisti a extrémisti sú tak sprofanované, že sa dotýkajú ako Aktualít, tak Matoviča. V jeho prípade je to záležitosť génov. A teraz ten paradox, keď zlodej kričí: Chyťte zlodeja!

Posledné hlasovanie ukázalo mentálnu výbavu „pionierov“ OĽANO, ktorí sa predtým dušovali ako a s kým budú a nebudú hlasovať. Napriek tomu hlasovali bez ostychu a začervenania sa. Vraj kvôli rodinám, na ktorých im nikdy nezáležalo a stále nezáleží. Tak kto je tu vlastne extrémista? No jednoznačne ste to vy, dámy a páni z koalície. Či sa vám to páči alebo nie.

Faloš, pretvárka a neschopnosť tých, čo majú vplyv na verejnú mienku, je presne to, čo nechceme, odmietame a zároveň to, čo ani Slovenská republika nepotrebuje. Už dozrel čas na zmenu a nie je čas na liberálne vládnutie a „tliachanie“ s tým súvisiace. Normálnosť je budúcnosť, a tá patrí subjektom ako Republika, ktoré občanovi chcú pomôcť a sú tu pre neho.