Jozef Viktorín (REPUBLIKA): EÚ musí zmeniť kurz!


Ak sa čo najskôr nezmení politika EU smerom k Ukrajine, budeme svedkami harakiry v priamom prenose. Európske štáty sú zdecimované hospodárskou, finančnou a hlavne vojenskou pomocou Ukrajine. Pretože si to tak vymysleli, resp poslúchli ‘veľkého brata’ z USA.

A výsledok? Žiadny! Len nespočetné množstvo zabitých Ukrajincov, ktorých ženie do vojenských operácií ješitnosť Zelenskeho. Jeho snaha bojovať je viditeľná z veľkej diaľky. Snaha radiť ( nakazovať) európskym štátom ako sa majú správať je len čerešničkou na torte jeho pomýlenej politiky, ktorej okrem mnoho atribútov chýba aj pokora.

Jeho reakcie na ‘čerstvú’ vojnu v pásme Gazy sú len detinskou reakciou človeka, ktorý sa doslova bojí, že tá jeho vojna už nebude v stredobode záujmu. Tak médií, ako aj politických lídrov. Strácanie pôdy pod nohami si teda kompenzuje rôzne. Vie, že štedré zdroje ‘zo západu’ sa rýchlo môžu zúžiť a dokonca aj úplne zastaviť. To, pre neho automaticky znamená (vďaka jeho korupčnému systému) strata pravidelných ‘čiernych príjmov’.

Zachrániť to všetko bude pre neho ťažké, veľmi ťažké. A tak sa potvrdzuje, že budúcnosť Európy musí byť postavená na národných politikách a národných záujmoch členských krajín a nie na bezohľadnej a chladnokrvnej politike EÚ.

Znamená to, že nie štáty ako je Ukrajina majú rozhodovať o tom, ako budeme na Slovensku žiť. O tom musia a aj budú rozhodovať občania.