Jozef Viktorín (REPUBLIKA): Ďalšie šafárenie u Naďa?


Keď som čítal zmluvu, ktorou sa Lešť rozhodlo nakúpiť trvalé potraviny (cukrovinky), tak v prvom momente som myslel, že zle vidím. Opak bol pravdou. Posúďte sami. Cena bez DPH 179 238 eur. Cena s DPH 214 518 eur. Tak toto je zmluva pre Vojenský výcvikový priestor Lešť. Dôležité slovo je: výcvikový! Lebo objednávka skôr vypovedá o zariadení, ktoré organizuje svadby, resp. rodinne oslavy.

Pán minister, Vy ste sa museli úplne zblázniť! Keď v tejto dobe energetickej krízy, zdražovania a zvyšovania miery chudoby občanov idete vynakladať finančné prostriedky na sladkosti a možno aj kávu alebo víno. Tak až za Vášho „ministrovania“ som zistil, na čo tá Lešť slúži. Možno oslavy? Možno poľovačky? S pohárom vína? Za štátne a na štátnom?!

Vy asi ozaj neviete ekonomicky rozmýšľať. Neviete, čo sú priority štátu a už vôbec nie hospodáriť. Poviete si, že z cudzieho krv netečie a rozpočet to znesie. Nie! Toto je príklad ako sa to nerobí a ako to Vaši nominanti robia. A všetci ste samozrejme ticho. Preto ma len utvrdzujete v tom, že ste spoločenský omyl a spôsob šafárenia je typický prejav Vášho velikášstva.

Viete, čo ma zaujíma najviac? Že ako to chcete zdôvodniť a vysvetliť občanom. Už teraz sa na to teším a občania tiež!