Jozef Viktorín (REPUBLIKA): 20 miliónov sem, 30 miliónov tam


Informácia, že Ministerstvo obrany ide stavať kontajnerové mestečko pre zahraničných vojakov na Lešti za 20 miliónov, prekvapila. Nielen suma, ale hlavne spôsob. Minister sa totiž rozhodol, že je „mimoriadna situácia“ a výberové konanie je zase raz zbytočné, tak vyberie dodávateľa od stola, bez súťaže.

Také sme tu už mali, nie? Áno! Rovnaký spôsob ako Ministerstvo vnútra rozhodlo o nákupe vrtuľníkov za 30 miliónov. Potvrdilo sa, že chlapci – ministri formu „upiekli“ spolu. Je zarážajúca argumentácia ministerstva, že zákon to dovoľuje keď je krízová situácia. Veru je kríza! Ale v tej sa nachádzajú občania!

Pán minister pôsobí ako zvyčajne. Keď je zle, tak drží bobríka mlčanlivosti a spolieha sa na leto. Ešteže tu je ÚVO, ktoré vyjadrilo znepokojenie a chce zámer preveriť. Viete, čo je tragédia? Že čuší premiér, čušia médiá a čuší politická strana, ktorá ministra nominovala. Údajne tá „bez škandálov“. Reálne to neudivuje. Čas sa im kráti a každé euro je dobré. Z ich pohľadu „čo tam po občanovi, veď vydrží“.,

Aké poučenie plynie? Vláda musí zmeniť slogan „protikorupčná“ na vládu prospechárov so všetkým, čo k tomu patrí. Dva posledné nákupy to potvrdzujú viac než si ministri myslia. A že je ticho Naď? To je jeho spôsob ako sa dostať cez nepríjemné veci. Pán minister zasa raz dokázal, že nežije s nohami na zemi, ale stále stavia vzdušné zámky pre niekoho, kto nebude ani vedieť, že bol v SR. Ľudia však žijú v realite a pri vašom míňaní štátnych peňazí sa nedivte, že si na Vás pekné slovo nenájdu.

Na obrázku môže byť 2 ľudia, stojaci ľudia a oblek