Ivana Slivková (REPUBLIKA): Referendum nie je zbytočné!


Toto referendum, ako aj každé iné, je NAJVYŠŠÍM LEGITÍMNYM PROSTRIEDKOM občanov, ktorým sa podieľame na VÝKONE ŠTÁTNEJ MOCI. Účasťou v referende nevyjadrujeme podporu žiadnej politickej strane, ale meníme Ústavu Slovenskej republiky.

Chcete mať možnosť ukončiť volebné obdobie poslancov, ktorí si neplnia svoje povinnosti? Ústavný súd rozhodol, že skrátenie volebného obdobia ústava nepozná a preto sa predčasné voľby nemôžu konať bez zmeny ústavy. Na zmenu ústavy je v súčasnosti potrebných 90 hlasov poslancov ALEBO ÚSPEŠNÉ REFERENDUM. Napriek medovým motúzom, ktoré nám dennodenne súčasní skrachovanci vo vláde ťahajú popod nosy, tento stav im plne vyhovuje a návrh na zmenu ústavy nebol doteraz predložený. Stále sa Vám zdá, že toto referendum je zbytočné?

Preto príďte najbližšiu sobotu 21.01.2023 do volebnej miestnosti a ako odpoveď na jedinú otázku, ktorá Vám bude predložená krúžkujte ÁNO.

Prvýkrát v histórii Slovenskej republiky máte možnosť priamo zmeniť najvyšší zákon štátu a následne iniciovať predčasné voľby. Takáto ponuka sa neodmieta.