Europoslanec Terhes: Boli sme zvolení ľuďmi, ale nezabúdajme, že sme tu pre ľudí!


Rumunský politik a poslanec Európskeho parlamentu Cristian Terhes – Europarlamentar PNTCD si v razantnom prejave vzal na mušku európskych byrokratov, ktorí sa podľa neho heslami ako demokracia, sloboda a transparentnosť len chvália, no realita je iná.

„Takže vy obyvateľom Európy vnucujete lekársky produkt bez toho, aby vedeli, čo je obsahom zmluvy?“ pýta sa a mieri aj na bruselské médiá, ktoré informovali veľkými titulkami o transparentnom zverejnení kontraktov, ale zabudli podotknúť v akej forme. Skutočnosť odhaľuje práve europoslanec vo videu.

Rumunsko je krajina, kde väčšina občanov je za ochranu národných záujmov aj v prípade, že to nie je podľa predstáv EÚ alebo by to znamenalo potenciálny odchod z bloku. Podľa prieskumu si viac ako 64% myslí, že odchod z EÚ je spravodlivou cenou za ochranu záujmov vlastných občanov, čo v rámci rastúcej ľahostajnosti voči EÚ v septembri narástlo na 68,5%. Len 47% sa domnieva, že vstup do Únie Rumunsku prospel v porovnaní so 46%, ktorí si myslia, že členstvo v EÚ bolo nevýhodné.

Informácie o menej priaznivých štatistikách, prípadne skutočných aktivitách (nie deklarovaných sloganoch) európskych orgánov, samozrejme nájdete takmer výhradne v zahraničí. U nás sa záhadne neobjavujú.