Europarlament rozhodol o osude jadrových elektrární


K téme sa vyjadril europoslanec Milan Uhrík na Facebooku nasledovne:

Dnes sa v EP hlasuje o budúcnosti jadrových elektrární na Slovensku. Progresívni “zelení” europoslanci by najradšej vypli jadrové elektrárne hneď. Taktiež aj plynové. Aj uhoľné. Taktiež aj ruský plyn a ruskú ropu. Vlastne všetko…

Ale zároveň máme za pár rokov všetci jazdiť už len na elektromobiloch. Elektrinu môžeme vyrábať napríklad na rotopedoch a šliapacích bicykloch. Alebo budeme jazdiť na

Európe vládnu skutoční amatéri, vedú nás všetkých priamo do priepasti. Ideme bojovať, za Slovensko, za zdravý rozum!

Po hlasovaní uverejnil ďalší status:

Super. Dnes sme v EP zamietli zámer progresívcov na urýchlené vypnutie jadrových elektrární.

Pre Slovensko by to znamenalo totálny energetický a hospodársky kolaps. Obzvlášť ešte aj bez ruského plynu a ropy. Doslova by sme nemali už ani čím svietiť.

Mladé dievčatká s plešatým pánkom na balkóne Europarlamentu na nás síce vykrikovali, že sme eko-zradcovia, ale nevadí. Deti dospejú a sami zistia, že na to, aby mali čím kúriť, čo jesť a na čom cestovať treba trošku viac ako len slniečkarske sny. Treba na to technológie, zdroje, infraštruktúru. No proste plán.

P.S.: Samozrejme, týmto eko-šialené nápady Bruselu neskončia. Je to len malé víťazstvo. Hráme o čas, kým sa k moci dostanú príčetnejší politici namiesto súčasných bláznov.