Eduard Kočiš (REPUBLIKA): Ambulantný a nemocničný sektor kolabuje


Ambulantný a nemocničný sektor kolabuje, minister odchádza kvôli politickej korupcii, ale treba sa pochváliť, že zdravotné sestry budú mať nové rovnošaty.

Slovenské zdravotníctvo sa otriasa v základoch. Nie je jasné, kto mu momentálne velí. Či človek, ktorý má na krku už pomaly viac funkcií ako hadrónový počítač a nikto nevie v akej realite sa vlastne pohybuje, alebo takzvaný krízový manažér, ktorého profesným zameraním je odbor -patológia.

Pre túto vládu amatérov, plagiátorov a najmä plnú zvláštne kompetentne nekompetentných ľudí je to však príznačné. V dobe, keď pacienti čakajú na vyšetrenia u špecialistu nezriedka mesiace, keď sa už pomaly stáva zvykom, že operácia, na ktorú čakali týždne sa opakovane odkladá a v lekárňach si zvykáme na prázdnejšie regály.

Keď sú nemocnice nútené obmedzovať prevádzku oddelení pre nedostatok personálu a keď je toľko keď, že už chýbajú písmenká, ministerstvo zdravotníctva odpálilo ďalšiu atómovku. Nové uniformy pre zdravotné sestry. Odprezentovalo ich na pompéznej módnej prehliadke, ktorá má z výkonom zdravotníckeho povolania ozaj veľmi veľa spoločného.

Áno, pre tie sestry, na ktoré je kladená taká administratívna záťaž, že už prakticky nemajú čas na pacienta. Pre tie sestry, ktoré extrémne pracovné zaťaženie vyháňa zo zdravotníctva. Tak pri týchto sestrách je jediné čo Vás zaujíma čo majú oblečené.

Gratulujem, trafili ste do čierneho. Len mám dojem, že ste si pomýlili terč. Ale to už tu badáme viac ako tri roky.