DeSantis: Rodič má hlavné slovo! Deti sa nebudú učiť LGBT kurzom a nenávisti


„Florida stála ako predvoj slobody. Na Floride máme práva našich občanov chránené, aby si zarábali na živobytie. Umožnili sme prevádzkam prosperovať. Razantne sme odmietli neústavné, federálne nariadenia a zabezpečili sme, aby naše deti mohli rásť a rozkvitať. Florida je miesto úniku aj pre tých, ktorí nás zdierajú autoritárskou svojvôľou a zdanlivo nekonečnými príkazmi a zákazmi,“ vyhlásil Ron DeSantis počas tzv. pandémie, keď vzdoroval obmedzujúcim opatreniam zo strany federálnej vlády.

O pár mesiacov neskôr republikánsky guvernér podpísal zákon, ktorý zabezpečil transparentnosť učebných osnov pre rodičov:

„Účel školského systému je vzdelávať naše deti, nie ich indoktrinovať. Aktivovali sme Rodičovskú listinu práv, ktorá hovorí, že rodičia sú nositeľmi fundamentálnej úlohy vo vzdelaní a výchove svojich detí. Školský systém a súkromné školy sú dôležitou časťou komunity, ale nemajú väčšie slovo ako rodičia.

Rodičia majú právo vedieť, čo sa ich deti učia v škole… Zakázali sme ideologické kurzy a tzv. kritickú rasovú teóriu. Nebudeme míňať peniaze daňovníkov na to, aby sa ich deti učili nenávisti k vlastnej krajine a druhým.“