Chorváti odmietli dúhovú pásku, nosiť ju nebudú!


Kapitán chorvátskej futbalovej reprezentácie Luka Modrić nebude mať počas nadchádzajúcich majstrovstiev sveta v Katare na ruke dúhovú pásku, potvrdila Chorvátska futbalová federácia (HNS).

Niektoré zo zúčastnených európskych národných tímov sa zapojili do dúhovej kampane „One Love“, ktorej cieľom je vraj „podpora inkluzívnosti a odsúdenie diskriminácie“.

Futbalové zväzy niektorých krajín rozhodli, že ich kapitán je pripravený nosiť pásku na podporu LGBT komunity. Kapitáni Anglicka, Belgicka, Dánska, Nemecka, Francúzska, Nórska, Švédska, Švajčiarska, Holandska a Walesu už teraz iniciatívne také pásky chcú, napriek tomu, že ide zatiaľ len o plán FIFA.

✅ Ako informovali médiá, Maďarsko, Španielsko, Portugalsko, Chorvátsko a Poľsko sa 𝗼𝗱𝗺𝗶𝗲𝘁𝗹𝗶 kampane zúčastniť, lebo odmietajú prienik zvláštnych ideológií a politiky do športu ✅

Chorvátsky zväz oznámil, že ich kapitánska páska bude mať motív národnej zástavy: „Chorvátska vlajka je pre nás symbol vlastenectva, hrdosti, vášne a lásky k vlasti a rodine; identifikuje chorvátsky národný tím. Veríme, že naša vlajka symbolizuje oveľa viac hodnôt, ako by mohla ktorákoľvek kampaň,“ uviedli predstavitelia HNS.

Minulý rok počas majstrovstiev Európy niektoré tímy pred zápasmi pokľakli, aby prejavili podporu hnutiu Black Lives Matter. Chorváti odmietli urobiť aj toto nezmyselné gesto. „Kľačanie v kontexte chorvátskej kultúry a tradície nie je symbolom boja proti rasizmu alebo diskriminácii,“ znel oficiálny postoj.

Tu sú chorvátski europoslanci, ktorí obhajujú tradičné hodnoty a normálnu rodinu bez žiadnych dúhových konceptov: