Slovensko je podľa Covid semaforu celé zelené


Napriek tomu je stále povinné nosenie rúšok v interiéri. Europoslanec sa pýta: “prečo a dokedy?” “Ak sa nezavedie čisto dobrovoľné nosenie rúšok pri úplne zelenom Covid semafore, tak kedy potom?”

“Keď vírus úplne zmizne, čo sa nestane nikdy? Či ich budeme nosiť povinne už navždy, aj keď nebude žiadna epidémia? Len tak, zo zvyku, lebo je to “in”, lebo je to “zodpovedné”? Akýsi novodobý normál, ako je napríklad zahalenie tváre nikábom v moslimskom svete?”

“Nepýtam sa to ako nejaký konšpirátor, pýtam sa to ako normálny človek, ktorý si je vedomý, že nosenie rúšok a respirátorov nie je normálne. Je to výnimočné opatrenie, ktoré by malo byť využívané len vo výnimočných stavoch. A výnimočný stav teraz preukázateľne nie je.”

“Okrem toho, masová štatistika z USA ukazuje, že medzi štátmi, v ktorých bolo nosenie rúšok povinné a medzi štátmi, v ktorých bolo dobrovoľné neexistuje prakticky žiadny rozdiel vo vývoji počtu nakazených” (https://www.facebook.com/ing.milan.uhrik/posts/1403313413355100)

“A nie, neuznávam argumenty typu: “Obmedzenia musia byť platné keď je zle, lebo je zle. A musia by platné aj keď je dobre, aby nebolo zle.” Trpia logickou vadou, neponúkajú východisko.”