Silný prejav guvernéra a stopka hygienikovi: Všetko sme otvorili a mali sme pravdu!


„Florida stála ako predvoj slobody. Na Floride máme práva našich občanov chránené, aby si zarábali na živobytie. Umožnili sme prevádzkam prosperovať. Razantne sme odmietli neústavné, federálne nariadenia a zabezpečili sme, aby naše deti mohli rásť a rozkvitať. Florida je miestom úniku aj pre tých, ktorí nás zdierajú autoritárskou svojvôľou a zdanlivo nekonečnými príkazmi a zákazmi.

Dnes vidíme v celej krajine študentov, ktorým je upierané vzdelanie bezohľadným a politicky motivovaným uzatváraním škôl. Vidíme zamestnancov, na ktorých uvaľujú bezohľadné nariadenia. Američanov, ktorým upiera slobodu nátlak biomedicínskeho aparátu. Tieto bezprecedentné opatrenia boli rovnako neefektívne ako ničivé. Viac spočívali na slepej oddanosti (hlavnému hygienikovi) Faucimu ako na ústavnej tradícii, ktorá je základom slobodných národov. Florida je slobodný štát.“

To povedal republikánsky guvernér Ron DeSantis v prejave o stave štátu Florida, kde sa okrem plánu na vyhostenie nelegálnych prisťahovalcov a zákazu „progresívnych“ teórií na školách zaoberal prevažne tým, že Florida mala (napriek federálnym zákazom) odvahu všetko otvoriť a vybodnúť sa na nelogické a ničivé nariadenia. „My sme mali pravdu a oni sa mýlili,“ hovorí vo floridskom Tallahassee.