Šialené! Nezaočkovaní už nemajú úplné volebné právo?


Europoslanec Milan Uhrík vo svojom statuse na Facebooku píše:

“V zákone o výkone volebného práva sa píše: “§ 4 Prekážkou práva voliť je zákonom ustanovené obmedzenie osobnej slobody z dôvodov ochrany verejného zdravia”.

Súčasne so schváleným novým zákonom o Covid pasoch to znamená jediné – vláda môže cez Mikasa nezaočkovaným odoprieť volebné právo!

Veta o obmedzení volebného práva bola v zákone schválená ešte v roku 2014 za vlády SMERu (https://www.zakonypreludi.sk/zz/2014-180#p4). Doposiaľ však neexistoval zákon, ktorý by umožňoval obmedzenie osobnej slobody kvôli epidémii. Toto však bolo dokonané pred pár dňami – schválením fašistického zákona o Covid pasoch, ktorý “legálne” prenáša “zákonné” kompetencie obmedzovania osobnej slobody ľudí na vládneho poslušníka Mikasa.

Čo to znamená v praxi? Matovič s Mikasom budú môcť pred voľbami jednoducho “úplne legálne vyhláškou na základe zákona” zakázať vstup do volebných miestností pre nezaočkovaných – aby tam náhodou niekoho “nenakazili”. Ani nie tak vírusom, ako protivládnymi politickými názormi…

Priatelia, toto je dôvod na okamžité povalenie celej vlády. Za ten zákon o Covid pasoch by mali byť všetci členovia vlády okamžite vyvedení v putách! Toto obhájiť nedokážu.

Na najbližšiu septembrovú schôdzu NR SR preto poslanci REPUBLIKY predkladajú novelu zákona, ktorá toto obmedzenie volebného práva zo zákona odstráni. Musíme prinútiť všetkých príčetných poslancov, aby za náš návrh hlasovali!

Pomôcť môžete aj vy. Najlepšie tým, že 1. septembra prídete na veľký protivládny protest. Túto vládu musíme už definitívne zložiť.”

Milan Mazurek dodáva:

“Podľa nového zákona o covid pasoch môže Mikas okrem iného aj legálne zakázať neočkovaným osobám voliť! Dokonca aj očkovaným osobám, ktoré však nešli na 7 alebo 8 dávku, alebo ktorá v poradí už v roku 2024 bude nutná (za predpokladu, že by sa voľby konali v tomto roku).”

Je to pre národ dostatočný dôvod prísť 1. septembra do Košíc v státisícových počtoch a odkázať vláde hoci aj ochotu ísť do generálneho štrajku, ak okamžite nepovolí referendum o predčasných voľbách?”