Rozhovor s maďarským ministrom zahraničia: Ako vyzerá suverénna zahraničná politika?


𝗣𝗢𝗭𝗥𝗜𝗧𝗘 𝗦𝗜 𝗗𝗡𝗘𝗦 VEČER 20-minútový rozhovor, v ktorom svoje postoje prezentuje maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó.

Pokračovať v energetickej spolupráci s východom, používať mierovú rétoriku, nezapájať sa do konfliktu dodávaním a prevozom zbraní cez svoje územie, zabezpečiť ochranu domácich firiem a obyvateľstva pred následkami konfliktu, pomôcť matkám s deťmi, participovať na perspektívnych projektoch nových plynovodov, udržať chod priemyslu, otvárať nové trhy pre vlastné firmy, vytvárať priestor aj pre investorov z východných krajín a tvorbu pracovných miest pre vlastných občanov, odmietnuť škodlivé sankcie, nazývať opatrenia Európskej únie pravým menom a podľa toho k nim pristupovať, robiť rozhodnutia na základe vôle obyvateľstva, budovať štát so silným národným hospodárstvom, spolupracovať s rýchlo rastúcimi krajinami a na vzájomne prospešných projektoch, diskutovať bez nenávisti a na pragmatickej úrovni.

S tým všetkým sa dá viac-menej súhlasiť a podobné postoje na Slovensku prezentuje, myslí seriózne a podľa toho hlasuje len Republika. Príjemné sledovanie! ☕️

Pozrite si neskôr tiež: