REPUBLIKA v Bukurešti: Toto je bomba! Najväčšia “konzervatívna revolúcia” v Európe sa začala


V rumunskom hlavnom meste sa cez víkend uskutočnilo významné medzinárodné stretnutie. Jedna z dvoch nosných akcií bola konferencia o vzťahu národného a európskeho práva, ktorej sa zúčastnili vlastenecké a konzervatívne strany z celej Európy. Rovnako boli pozvané na hlavnú akciu, a to oficiálne oznámenie kandidátky rumunských konzervatívcov pre voľby do Európskeho parlamentu. Hlavnej akcie sa zúčastnilo okrem delegátov viac ako 5000 ľudí.

Republika bola jediným oficiálne pozvaným subjektom zo Slovenska. Slovenskú delegáciu tvoril predseda hnutia a poslanec Európskeho parlamentu Milan Uhrík s manželkou Zuzanou, líder odborného tímu pre zahraničné veci Marián Ďuriš a bývalý poslanec NR SR, generálny manažér hnutia Ján Kecskés.

Pompéznu a masovú sobotnú akciu v bukureštskom amfiteátri Arenele Romane sprevádzal dialóg medzi zúčastnenými delegáciami a sprievodný program. Ďalší deň začal príchodom do rumunského parlamentu, ktorý leží na pravom brehu rieky Dâmbovița. Parlament je druhou najväčšou vládnou budovou na svete a najväčšou budovou euroázijského kontinentu. Tu sa uskutočnila konferencia s účasťou stoviek hostí, delegácií a zástupcov politických subjektov, zahraničných médií a akademikov.

Pozvánka pre Republiku je logickým vyústením našej trvalej snahy a komunikácie s európskymi partnermi a partnermi smerom na východ i západ. Upevnili sme existujúce vzťahy a vytvorili nové väzby, ktoré raz môžu Slovensku pomôcť nielen pri ochrane našej suverenity. Takisto plánujeme spolupracovať na európskej úrovni v oblasti ochrany Európy pred ilegálnou migráciou, ochrany detí a rodín pred LGBT propagandou a snahy vyhnúť sa „zeleným“ nápadom, ktoré ohrozujú prosperitu kontinentu a nášho národného hospodárstva. Naša účasť a výkon v rámci akcie je mimoriadny úspech, ktorý nás posúva dopredu. Republika rastie a náš rast sledujú desiatky vlasteneckých a konzervatívnych strán v zahraničí. Tešia sa z nášho úspechu a my z ich úspechov,“ zhodnotil líder odborného tímu pre zahraničné veci Marián Ďuriš.

Líder Republiky Milan Uhrík píše na sociálnej sieti: „Toto je bomba! Revolúcia v Európe začala. Najväčšie konzervatívne strany spájajú sily! A hnutie REPUBLIKA je toho súčasťou Náš cieľ je jasný – poraziť progresívcov, zastaviť nelegálnu imigráciu a islamizáciu. Stopnúť LGBT agendu a likvidačnú “zelenú politiku”… Skrátka, zachrániť Európu, zachrániť Slovensko. Na konferencii proti nadradenosti EÚ nad členskými štátmi sme sa zúčastnili spolu s veľkými a rešpektovanými stranami, ako napr. Fratelli d’Italia (Taliansko), Lega (Taliansko), Národné zhromaždenie (Francúzsko), PiS (Poľsko), Konfederacja (Poľsko), AUR (Rumunsko), Vlaams Belang (Belgicko), Švédski demokrati (Švédsko), Fínska strana (Fínsko), EKRE (Estónsko), Obnova (Bulharsko), Írska strana slobody (Írsko) a chorvátski europoslanci Mislav Kolakušić a Ivan Vilibor Sinčić. Držte s nami, držte s Republikou! Ideme to prevalcovať! Začnime už v septembri voľbami na Slovensku.“