Profesor v diskusii vyškolil Mikloša: Toto je stret USA s Ruskom o Ukrajinu!


Český profesor medzinárodných vzťahov a bývalý veľvyslanec ČR vo Francúzsku Petr Drulák v relácii Do kríža vysvetlil dnešnú situáciu Ivanovi Miklošovi, bývalému ministrovi dzurindovsko-privatizačnej éry a súčasnému poradcovi prezidentky.

Mikloš býva v debatách obvykle sebaistý, no tentokrát sa mu reagovalo na odborné argumenty českého experta ťažko. „Kto vlastne veľmi aktívne stojí na strane Ukrajiny a snaží sa oslabiť Rusko? To sú Spojené štáty a ich spojenci – to znamená NATO, potom tam máme Japonsko, máme tam Austráliu a ďalších. Avšak tak významné civilizácie ako Čína a India na tejto strane nie sú. A mne príde arogantné povedať, že my sme tí civilizovaní a oni civilizovaní nie sú,“ vyslovil sa Drulák v relácii, čím nepriamo označil Mikloša za arogantného.

To, že vojna na Ukrajine je výsledkom geopolitického zápasu USA a Ruska, tvrdí nielen Republika, ale aj veľká časť odbornej verejnosti, vrátane Druláka. V tejto téze našiel ďalšiu líniu, v ktorej sa mu Mikloš snažil oponovať. „Je to proste stret Američanov (a ich spojencov) s Ruskom o Ukrajinu,“ trval na svojom bývalý diplomat. Viac v zostrihu!