Postoj hnutia Republika k dôležitým spoločenským otázkam


Milí priatelia a sympatizanti REPUBLIKY,mnohí sa pýtate, že akú svetonázorovú orientáciu má naše hnutie. Konkrétne body programu budeme samozrejme predstavovať detailne neskôr, ale nateraz vám prinášam aspoň veľmi stručné odpovede na najčastejšie kladené otázky.

🇪🇺
Presadzujeme zásadnú reformu EÚ, jej prekopanie od úplných základov a návrat naspäť k čisto hospodárskemu združeniu suverénnych štátov. V týchto požiadavkách nie sme sami, žiada to čoraz viac strán v Európe. S ostatnými európskymi štátmi chceme a musíme spolupracovať, ale oveľa férovejšie. Nechceme žiadnych imigrantov, žiadne pretláčanie zvrátených ideológií, žiadnu európsku federalizáciu a žiadne politické rozkazy z Bruselu.

🇺🇸 NATO
Táto vojenská organizácia nemá v súčasnom svete opodstatnenie, slúži len ako predĺžená ruka USA v Európe. Jej jedinou činnosťou je štvanie proti Rusku a hľadanie vonkajších nepriateľov, aby mohla ospravedlniť svoju existenciu a potrebu americkej armády v Európe. Sme za vojenskú neutralitu Slovenska podobne ako je neutrálne aj Rakúsko, Švajčiarsko, Švédsko, atď. Dobre žiť sa dá aj bez americkej armády.

🇷🇺 VZŤAH K RUSKU A VÝCHODNÝM ŠTÁTOM
V prvom rade obhajujeme záujmy Slovenska. Presadzujeme však oveľa vyváženejšiu zahraničnú politiku Slovenskej republiky. Odmietame protiruské besnenie a sankcie a budeme pracovať na zlepšení vzťahov aj so štátmi na východ od nás, vrátane zlepšenia vzťahov s Ruskou federáciou.

💶 HOSPODÁRSKY PROGRAM PRE ĽUDÍ
Naozaj veľmi v skratke – Obnovenie zdevastovaného poľnohospodárstva a potravinárstva. Získanie opätovnej štátnej kontroly nad monopolmi a strategickými podnikmi (plynárne, vodárne, elektrárne, …). Zo ziskov týchto firiem financovať sociálne programy pre ľudí, deti a dôchodcov. Pre malé firmy a drobných živnostníkov maximálnu slobodu bez byrokracie. Samozrejmosťou je ochrana práv zamestnancov a potreba zníženia daní a odvodov za odvedenú prácu pre zamestnancov aj SZČO. Slovensko nesmie byť otrokáreň! Každý, kto sa snaží si zaslúži dôstojne žiť. Rovnaké práva a povinnosti pre všetkých bez rozdielu.

⛪️ HISTORICKÉ TÉMY
Sme Slováci, hrdí na svoju vlasť aj na svoju štátnosť. Úplne však rešpektujeme, že na niektoré kontroverzné historické udalosti majú rôzni ľudia iný pohľad. Svet má dnes však už úplne iné problémy, ktoré sú pre nás prioritné a pre ktoré sa musíme spájať. V REPUBLIKE radi privítame VŠETKÝCH, ktorých srdce bije pre Slovensko. Nebudeme však tolerovať žiadne sympatie k totalitným ideológiám.

🎩 POLITICKÁ KULTÚRA
Sme razantní, bojujeme za slobodu, za práva ľudí a za tradičné (konzervatívne) hodnoty. V tom neustúpime! Pracujeme však profesionálne a na úrovni, tak ako sa sluší a patrí. Žiadna 4. cenová. Žiadna tolerancia voči korupcii!

💉 VAKCINÁCIA
Sme za dobrovoľnosť v očkovaní, podobne ako je to v mnohých vyspelých štátoch.

🦠 KORONAVÍRUS
Sme za racionálne uvoľnenie opatrení a ich aplikáciu na princípe dobrovoľnosti. Takmer všetky štáty, v ktorých boli opatrenia miernejšie, sú na tom lepšie ako Slovensko, ktoré je lynčované chaotickým štýlom vlády. Drastické zákazy sú horšie ako koronavírus. Šikanovanie ľudí a biznis nekonečného masového testovania nemá zmysel. Jediná cesta sú masívne investície do zdravotníctva, zvýšenie priestorových a personálnych kapacít s náležitým ohodnotením, preventívne kroky pre zlepšenie všeobecného zdravia obyvateľstva a obnova ambulantnej lekárskej starostlivosti pre efektívnu liečbu. Chceme znovu normálne žiť! Svet nám dokazuje, že sa to dá zvládnuť.

Samozrejme, vašich otázok je oveľa viac. Všetky zodpovieme priebežne neskôr.
Na úvod zatiaľ aspoň toľko.A teraz neváhajte a pridajte sa k nám! 👍

https://www.hnutie-republika.sk/pridajte-sa-k-nam/


10 thoughts on “Postoj hnutia Republika k dôležitým spoločenským otázkam

  1. Spätné upozornenie: 토렌트 사이트
  2. Spätné upozornenie: psychedelic drugs scientific article
  3. Spätné upozornenie: หวยออนไลน์
  4. Spätné upozornenie: เช็คคนโกง
  5. Spätné upozornenie: one up mushroom bar tagalongs

Comments are closed.