Peter Pukan (REPUBLIKA): Nie nelegálnej migrácii!


Aj v dnešných dňoch si ľudia v prihraničných oblastiach na juhu Slovenska všímajú zvýšený pohyb ilegálnych migrantov. Deje sa tak každoročne a už si akosi zvykáme na “letnú migrantskú sezónu”…

Vo svetle udalostí v Luxemburgu a na juhu Francúzska si nemôžeme dovoliť prehliadať skutočnosti, ktorými nám chcú eurokomisári nanútiť nový “životný štandard”.

Na juhu Francúzska útočil sýrsky imigrant, ktorý pobodal štyri trojročné deti!!! Kto vie, kde by skončil, ak by už fungovali povinné kvóty… Možno v Maďarsku, či Poľsku… Alebo na Malte…

A medzitým v Luxemburgu? Minister čaputovej vlády sa na zasadnutí Rady EÚ “zdržal” pri hlasovaní o Novom migračnom pakte!

Proti boli nakoniec len Maďarsko a Poľsko. Áno, tušíte správne! Ide o povinnú relokáciu a štát, ktorý migrantov odmietne, dostane pokutu zhruba 20 tisíc za jedného!

Rovnako sa zdržalo Česko, Malta, Bulharsko a Litva. Hlasovalo sa kvalifikovanou väčšinou, teda bolo potrebných 14 štátov zastupujúcich 65% obyvateľov EÚ.

Eurokomisári a progresívci označujú hlasovanie za „historický krok“ k riešeniu migračnej krízy. Budeme povinní prijať imigrantov v takom množstve, o akom rozhodnú eurokomisári. Ak to odmietneme, budú nás vydierať drakonickými pokutami.

Poľsko deklaruje, že akúkoľvek pokutu odmietne. Maďarský zástupca dodal, že štáty nebudú mať možnosť rozhodovať o tom, kto u nich žije.

A tu sa dostávame k veci. Je extrémne dôležité koho si zvolíme v najbližších parlamentných, európskych i prezidentských voľbách. Republika má v tom jasno. Nie nelegálnej migrácii, jednoznačné ÁNO bezpečnosti našich občanov! Či v národnom parlamente, či v tom európskom.