Peter Pukan (REPUBLIKA): Je veľmi smutné, kam svet dospel


Vo svojom poslednom príspevku (z 24.2.2022), som poukázal na potrebu overovať informácie, ktoré sa na nás hrnú z každej strany. VŠETKY INFORMÁCIE!!! Je jedno, či prichádzajú z ukrajinských zdrojov, z ruských zdrojov, z nemeckých, či francúzskych agentúr. Pravdu hľadajte vždy niekde uprostred.

Avšak ľudia, ktorí toto nechcú počuť, ma vo svojich príspevkoch nazývajú „rusofilný nácek, vlastizradca, hlupák, kokotko, tupý idiot, dezolát, nechutné nacistické hovno, fašista, rusofil“ a ďalšími synonymami…

Je mi úplne jasné, že občania Slovenskej republiky sú voliči celého spektra politických strán na Slovensku. A voľbu každého plne rešpektujem. Ale aby komukoľvek vadila výzva na kritické myslenie a nepodliehanie dezinformáciám zo VŠETKÝCH STRÁN zúčastnených v geopolitickom súboji, ktorý sa pretavil do otvorenej vojny na Ukrajine, to som nečakal.

Je mi veľmi ľúto obyčajných ľudí, obyčajných Ukrajincov, ktorí budú touto vojnou trpieť. Je mi ľúto aj obetí na ruskej strane. Matiek, ktoré prídu o svojich synov. Detí, ktoré prídu o svojich otcov.

Chcem veriť tomu, že svetoví lídri si čo najskôr sadnú za stôl a budú zodpovedne hodnotiť situáciu s cieľom opäť vytvoriť rovnováhu vo svete. Už sa stalo toľko chýb a toľko nesprávnych rozhodnutí (áno, posledné nesprávne rozhodnutie spravilo Rusko), že je dôležité pre bežných ľudí, ktorí trpia najviac, aby sa vrátili do pokojného života a mieru.

PS: Nikoho nemažem, nikoho neblokujem. Vaše názory sú subjektívne a máte na ne samozrejme plné právo! Vážim si vaše názory. Je len na vás, na akej úrovni tá komunikácia bude…