Orbán dosiahol jasné víťazstvo! Mimovládky a bruselskí progresívci plačú


VIKTOR ORBÁN bude premiérom 🇭🇺 Maďarskej republiky ďalšie štyri roky. Jeho vládny blok strán Fidesz-KDNP, ktorý je pri moci od roku 2010, dosiahol vo včerajších voľbách jasné víťazstvo, podľa výsledkov opäť ústavnú väčšinu a vyšší počet mandátov ako v minulom období.

✅ Spolu s parlamentnými voľbami sa v 🇭🇺 Maďarsku konalo referendum zamerané na získanie podpory občanov pre zákon, ktorý Orbán presadil na ochranu školákov pred LGBT propagandou. Výsledky ukazujú, že okolo 95% Maďarov je na strane svojho lídra, so zákonom súhlasí a aktivistov mimovládnych organizácií na školách si neželá.

✅ Maďarský premiér Orbán vo svojom prejave, v ktorom deklaroval víťazstvo v parlamentných voľbách, vyslal odkaz nielen 🇪🇺 Európskej únii, ale aj ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému, ktorý ho kritizoval za zahranično-politickú zdržanlivosť.

✅ „Toto víťazstvo si budeme pamätať do konca života, pretože sme museli bojovať proti obrovskému množstvu protivníkov: miestnej ľavici, medzinárodnej ľavici všade okolo, byrokratom z Bruselu, všetkým peniazom a inštitúciám Sorosovho impéria, medzinárodným mainstreamovým médiám a aj ukrajinskému prezidentovi. Nikdy sme nemali toľko oponentov naraz,“ vyhlásil Orbán v Budapešti.