Okamura uzemnil novinárku: Prestaňte klamať a podvádzať!


Na českej politickej scéne sa pohybuje už dlhší čas Tomio Okamura, od októbra 2013 člen Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky a od roku 2015 predseda hnutia Svoboda a přímá demokracie (SPD).

Chladnokrvným, slušným a jasným spôsobom vyprevadil prednedávnom moderátorku relácie 168 hodín ČT s argumentom, že niekoľko programov televízie je „sprivatizovaných“ politickými záujmami bez štipky vyváženosti a objektivity.

Tomio Okamura (* 4. jún 1972, Osaka) je český podnikateľ a politik moravsko-japonského pôvodu. Od októbra 2013 je členom Poslaneckej snemovne, do ktorej kandidoval v predčasných voľbách v roku 2013. Zvolením mu zanikol mandát senátora, ktorý vykonával ako nezávislý od októbra 2012 za obvod Zlín.

V roku 2012 sa uchádzal o kandidatúru na úrad prezidenta Českej republiky. Ministerstvo vnútra ČR však po overení podpisov na petičných hárkoch odmietlo registráciu jeho kandidatúry pre nedostatočný počet podpisov, chýbalo iba dvetisíc podpisov – ostatných platných necelých päťdesiattisíc podpisov sa Okamurovi a jeho prívržencom podarilo nazbierať v rekordnom čase – necelé tri týždne pred podaním žiadosti o registráciu.

Vo voľbách do Poslaneckej snemovne PČR v roku 2017 bol lídrom hnutia SPD v Stredočeskom kraji. Získal 12 689 preferenčných hlasov a mandát poslanca obhájil.