Misia splnená! Veľvyslankyňa USA sa môže presunúť zo Slovenska na Ukrajinu


Vládna koalícia a Prezidentský palác pracuje dostatočne rýchlo a iniciatívne na to, aby bola potrebná ďalšia podpora alebo motivácia k procesu finalizácie Dohody o obrannej spolupráci s USA.

Veľvyslankyňa Spojených štátov na Slovensku sa tak môže presunúť smerom na východ, do susednej Ukrajiny. Ako prvý o tom informoval Bloomberg, CBS a televízia CNN. Bloomberg uviedol, že „veľvyslankyňa Bridget Brinková je prvou voľbou prezidenta Bidena, pokiaľ ide o post veľvyslanca na Ukrajine“, hoci rozhodnutie ešte nemá byť konečné.

Do pár hodín prišla reakcia kyjevských úradníkov, že s výberom Brinkovej súhlasia. Novinárka v článku píše: „Zatiaľ čo Brinková bola favoritom už niekoľko mesiacov, nie je jasné, čo zdržalo administratívu s finalizáciou výberu a so žiadosťou o súhlas Ukrajiny.“ Asi netuší, že v tomto čase bolo potrebné dotiahnuť jednu „maličkosť“, ktorú hájila americká veľvyslankyňa, naša pani prezidentka, Matovičova vláda a dnes sa dostáva do finále. Dohodu zámerne predloženú počas vianočných sviatkov. Dohodu, ktorá odovzdáva vojenské letiská, legislatívnu a operačnú autonómiu, vlastne „jackpot“ do cudzích rúk.

Teraz sa Jej excelencia, americká veľvyslankyňa na Slovensku, môže vydať na ďalšiu cestu. Možno si pripomenúť ako George W. Bush v máji 2️⃣0️⃣0️⃣3️⃣ na lietadlovej lodi USS Abraham Lincoln povedal: „Our mission continues“ (Naša misia pokračuje). Možno aj u východných susedov sa nájde pár iniciatívnych byrokratov, ktorí si schvália „nezištnú pomoc partnerov“ a cudziu vojenskú prítomnosť…