Miroslav Urban (REPUBLIKA): Zelenského sluhovia národa už z Ukrajiny neutečú


Západ celé roky prehliadal diskrimináciu a zabíjanie ruskojazyčných obyvateľov juhovýchodnej Ukrajiny a súčasne pokrytecky ignoroval obrovskú korupciu v krajine na okraji.

Západu i komikovi Ze sa teraz rúca domček k kariet zvaný Ukrajina, nefunkčný, skorumpovaný, neperspektivny. Padajú hlavy sluhov národa, korupcia na každom kroku – to je UkRuina.

Osudný výlet námestníka generálneho prokurátora do Španielska na aute podnikateľa, úplatok pre námestníka ministra infraštruktúry za nákup generátorov elektrickej energie, predražené tendre na nákup potravín pre armádu ministrom obrany, odvolanie zástupcu šéfa kancelárie prezidenta a ďalších úradníkov, šéfov oblastí sú len vrcholom ľadovca topiacej sa UkRuiny.

Západné firmy, politici, zbrojári pochopiteľne tiež dokonale využívajú korupčný systém na svoje obohatenie či pranie špinavých peňazí.

Komik Ze z obavy pred úplným kolapsom UkRuiny nariadil zákaz vycestovať z krajiny štátnym úradníkom (možno sa zídu ešte i na fronte). Najbohatší Ukrajinci odišli z UkRuiny vďaka “dobrým” informáciám už týždne pred vojnou, nasledovali ich tí bohatší, zostali len chudobní a “sluhovia” národa, ktorí však slúžia predovšetkým sebe a svojim najbližším.