Miroslav Urban (REPUBLIKA): Treba si vypočuť aj alternatívne názory


Je dobré si vypočuť aj iný názor ako len mainstreamovú propagandu.

Ako lekár som vždy veril odborníkom, vede i vakcinácii. Vzhľadom na neblahý stav slovenského zdravotníctva som sa zaočkoval (zo strachu že umriem niekde zabudnutý), empirická praktická skúsenosť s chorými na Covid má tiež presvedčila o vakcinácii. V čase keď som sa očkoval neboli prakticky ešte známe žiadne zásadnejšie nežiadúce účinky (myokarditídy, trombembolické príhody…)

S nežiadúcimi účinkami je potrebné rátať pri každej liečbe. V tom čase tu bol alfa a neskôr delta variant. Teraz tu však máme omikron a evidentne nižší efekt pôvodnej vakcinácie a súčasne ľahší priebeh ochorenia. Očkovať teraz pri vzostupe omikronu mi naozaj nepríde racionálne. Starší a chorí sa mohli zaočkovať na jeseň, očkovanie všetkých detí mi však stále príde ako iracionálne, podobne ako zatváranie celých škôl či tried pri jednom pozitívne testovanom žiakovi (pozrite analýzy “dáta bez pátosu”).

Na otázku o potencionálnych dlhodobých nežiadúcich účinkoch vakcín nevie nikto odpovedať (ani dr. Sabaka), nepovažujem za hanbu povedať “neviem”. I z tohto pohľadu považujem vakcináciu všetkých detí ako i prípadnú povinnú vakcináciu za nesprávnu. Finančnú spoluúčasť na liečbe v prípade neočkovaných pacientov považujem rovnako za zvrátenosť. Ak by vakcinácia mohla mať potencionálne efekt ako priónové ochorenia bol by to totálny debakel mRNA vakcín, hrôza pomyslieť. Buďme zdraví.