Miroslav Urban (REPUBLIKA): Stretnutie v Ľvive či Lwówe?


Podivné stretnutie v Ľvove (predtým Lemberg, potom Lwów, neskôr Ľviv, čoskoro snáď zase Lwów?). Prezidenti Ukrajiny, Poľska a ešte jednej vymierajúcej pobaltskej krajiny sa stretli aby sa dohodli ako poraziť Rusko.

Ukrajinskí vojaci sa míňajú závratnou rýchlosťou, je pravdepodobné že čoskoro na UkRuinu prídu Poliaci – poľskí vojaci ako “dobrovoľníci” (už tam síce sú, ale to nestačí).

Určite však “bratská pomoc” nebude zadarmo, už teraz majú poľskí občania zvláštne privilégiá na Ukrajine, možno sa dočkáme i historických reštitúcii a zmeny hraníc, možno konfederácie západná UA a Poľsko…

Ukrajina (teda ten Okraj čo z nej zostane po vojne) sa bude musieť celá “predať”, kompletne. Krajina s HDP per capita pred vojnou na úrovni Guatemaly nedokáže fungovať bez cudzej pomoci, ktorá pochopiteľne určite nikdy nebola, nie je a nebude nezištná…

Je absurdné že po rozpade východného socialistického bloku mali ekonomické štartovacie pozície Poľsko a Ukrajina podobné. Kde je Poľsko teraz a kde bola Ukrajina pred rokom..? Ukrajinu si rozkradli, zničili jej vlastní obyvatelia, politici a oligarchovia.